İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Hayati İnanç, KYK öğrencileri ile bir araya geldi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin KYK ile düzenlediği özel gecede televizyon programı sunucusu Hayati İnanç gençlerle bir araya geldi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin KYK ile düzenlediği özel gecede televizyon programı sunucusu Hayati İnanç gençlerle bir araya geldi.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nın KYK Kocaeli İl Müdürlüğü ile ortaklaşa organize ettiği “Okudukça Güzelleşecek Dünya” konulu ödüllü yarışma öncesi tanıtım gecesi gerçekleştirdi. Organizasyon çerçevesinde, öğrenciler televizyon programı sunucusu Av. Hayati İnanç ile söyleşide buluştu. Antikkapı'da gerçekleşen tanıtım gecesine Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, KYK Kocaeli İl Müdürü Nedim Aslan, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri ve KYK Kocaeli İl Müdürlüğü'ne bağlı yurtların müdürleri ve yurtlarda kalan yaklaşık bin 500 öğrenci katıldı.


Program öncesi salonda kurulan stantlarda yarışmaya katılacak öğrencilere Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak İhsan Oktay Anar'ın “Puslu Kıtalar Atlası” ve Cengiz Aytmatov'un “Gün Olur Asra Bedel” ve Ali Himmet Berki ve Osman Keskioğlu'nun “Hazreti Muhammed ve Hayatı” kitapları dağıtıldı. Protokol konuşmalarının ardından tüm salon 3 dakika boyunca ellerindeki kitaptan bir bölüm okudu.


Tanıtım gecesinin açılış konuşmasını gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, “Bu akşam yine Kredi Yurtlar Kurumu ile ortaklaşa düzenlediğimiz güzel bir proje ile bir araya geldik. Okumak her şeyin başıdır diyerek okudukça güzelleşecek dünya sloganıyla çıktığımız bu yolda, tüm gençlerimize başarılar diliyorum. Biz Büyükşehir olarak eğitimi her zaman destekliyoruz” dedi.


Özak'ın ardından konuşan KYK Kocaeli İl Müdürü Nedim Aslan, “Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ortaklaşa çıktığımız bu yolda çok kısa sürede büyük sonuçlar aldık. Bizlere tüm platformlarda her zaman desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediyemize ve Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bu proje ve bu sinerji tüm Türkiye'ye örnek olacaktır” diye konuştu.


Söyleşi süresince ünlü Divan Edebiyatı şairleri Şeyh Galip, Nabi, Nebi ve Osman Yüksel Serdengeçti'den beyitler ve dörtlükler okuyan televizyon program sunucusu Av. Hayati İnanç, “Kimseye kendimizi anlatmasak da olur, ama kendimizi tanımalıyız. Değerlerimizle tanışmalıyız. Bu bizim hakkımız ve ödevimizdir. Bu konuda elimizden geleni yapmaya çalışmalıyız” şeklinde konuştu.


Kredi Yurtlar Kurumu Kocaeli İl Müdürlüğü ile birlikte organize edilecek olan yarışma 5 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Yarışmanın ödül töreni, Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan 10. Kitap Fuarı'nda yapılacak. Büyükşehir'in ücretsiz dağıttığı kitapları ile iki ayrı kategoride yarışacak olan öğrenciler için yarışmanın sonuçları 12 Mayıs Cumartesi günü açıklanacak.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.