Kartepe’de camilerin temizliğini belediye üstleniyor

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe genelindeki cadde ve sokak temizlikleri yanı sıra camilerin bakım ve temizliğini de gerçekleştiriyor.

Kartepe’de camilerin temizliğini belediye üstleniyor

04 Ekim 2017 16:05


Yıl içinde belirli periyotlarda ibadethanelerin bakım ve temizliğini yapan Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, hicri yılbaşı itibarıyla cami ve mescitlere yönelik uygulamasını 3 kişiden oluşan İbadethane Temizlik Ekibiyle devam ettiriyor. Temizlik ekibi ilçe genelindeki 80 cami ve 81 mescid olmak üzere toplam 161 ibadethaneyi detaylı şekilde temizliyor.


Cami giriş merdivenleri, bahçesi, şadırvan ve tuvaletleri de itina ile temizleyen Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün bu hizmetlerini cami dernek yöneticileri ve cemaati de takdirle karşılıyor. Cami dernek yönetimi ve cemaati özellikle camilerin temizliğini belediyenin üstlenmesinin örnek bir davranış olduğunu kaydettiler. İbadethanelerin temizliğini üstlenen Kartepe Belediyesi’ne teşekkürlerini sunan cemaat bu olayın mimarı olan Başkan Üzülmez’e de teşekkür ettiler.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KOCAELİ HAVA DURUMU
29
°
C
Çok Bulutlu
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  29°C
 • Cumartesi
  27°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç