İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Kartepe'de camilerin temizliğini belediye üstleniyor

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe genelindeki cadde ve sokak temizlikleri yanı sıra camilerin bakım ve temizliğini de gerçekleştiriyor.

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ilçe genelindeki cadde ve sokak temizlikleri yanı sıra camilerin bakım ve temizliğini de gerçekleştiriyor.


Yıl içinde belirli periyotlarda ibadethanelerin bakım ve temizliğini yapan Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, hicri yılbaşı itibarıyla cami ve mescitlere yönelik uygulamasını 3 kişiden oluşan İbadethane Temizlik Ekibiyle devam ettiriyor. Temizlik ekibi ilçe genelindeki 80 cami ve 81 mescid olmak üzere toplam 161 ibadethaneyi detaylı şekilde temizliyor.


Cami giriş merdivenleri, bahçesi, şadırvan ve tuvaletleri de itina ile temizleyen Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün bu hizmetlerini cami dernek yöneticileri ve cemaati de takdirle karşılıyor. Cami dernek yönetimi ve cemaati özellikle camilerin temizliğini belediyenin üstlenmesinin örnek bir davranış olduğunu kaydettiler. İbadethanelerin temizliğini üstlenen Kartepe Belediyesi'ne teşekkürlerini sunan cemaat bu olayın mimarı olan Başkan Üzülmez'e de teşekkür ettiler.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.