Kütahya’da hafızlık icazet merasimi

Kütahya Müftülüğü Bölge Yatılı Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayan 19 öğrenci için ’hafızlık icazet töreni’ düzenlendi.

Kütahya’da hafızlık icazet merasimi

03 Ekim 2017 20:38


Kütahya Belediyesinin de destekleriyle Hazer Dinari Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Ünal da katıldı.


Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, hayatın Kur’an-ı Kerim’i tanımakla daha anlamlı olacağını kaydetti. Hazırlar, törene destekleri sebebiyle Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve ekibine teşekkür etti.


Kararları sebebiyle hafızların ailelerine de teşekkür eden Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, "14 yıl önce bu tür toplantı ve programları yapmayı hayal bile edemezdik. Ama bugün Allah’a hamdolsun böyle törenler düzenleyebiliyoruz" diye konuştu.


Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Ünal, hafızlığın alim olmak için atılan bir adım olduğunu ifade ederek, "Yolun başındayız, hedef alim olmaktır, alim yetiştirmektir. Hafızlık sadece bunun önemli bir aşamasıdır. Bugün milletimizin ve bütün dünyada ümmetin yaşadığı zilletin nedeni alim yetiştirememesiyle alakalıdır. Alim olabilmeleri için bütün kent elinden ne geliyorsa bunu sağlamakla yükümlüdür. Hizmetin devam etmesi gerekiyor. Bu gerçekten kentin bereketidir, ruhudur. Kentlerin ruhu vardır, bu ruhu aşılayan, güzelleştiren şeyler okunan Kur’anlardır. Bu sebeple hizmetim güçlendirilmesi v desteklenmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.


Törene, Vali Yardımcısı Ali Bezirgan, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Dülger, Kütahya İl Müftü Yardımcıları Veysel Kükrek, Ali Osman Orum ve Mehmet Arslaner ile Mehmet Uzunca ile öğrencilerin aileleri katıldı.


Merasimde, Ankara Ahmed Hamdi Akseki Camii İmam Hatibi Hafız Ali Tel İstanbul Ataşehir Mimar Sinan Camii İmam Hatibi Aziz Ataseven ve Hafız Recep Göner Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulundular.


Bu arada, hafızlık eğitimini tamamlayan öğrencilerin öğretmenleri Mehmet Oruç, Turhan Bayatlı, İsmail Hangün, Süleyman Çayır, Süleyman Uzun, Hasan Acar ve Abdulgafur Aydın’a hediye takdim edildi.


Hafızlık icazet töreni, İl Müftü Yardımcısı Mehmet Arslaner tarafından dua edilmesi, hafızlara diplomaları ve hediyelerin takdimi ile sona erdi. (EFE)
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KÜTAHYA HAVA DURUMU
27
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
Reklamı Geç