Vali Ahmet H. Nayir koltuğunu geleceğe emanet etti

Kütahya Valisi Ahmet H.

Vali Ahmet H. Nayir koltuğunu geleceğe emanet etti

21 Nisan 2017 22:07

Nayir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve beraberindeki çocukları makamında kabul etti.


Öğrencilerle sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, makam koltuğunu Linyit İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri Hilal Maltaş ile Fırat Can Özbay’a devretti.


Makam koltuğuna ilk olarak Hilal Maltaş oturdu. Maltaş, “Ben burada bugün tüm dünya çocukları adına bulunuyorum. Burada olmak çok güzel bir şey” dedi.


Çocukların daha iyi işler başaracağını ifade eden Vali Ahmet H. Nayir, “Makamlarımızı size devredecek kadar güveniyoruz. Bizlerden daha iyi işler başaracağınızı da biliyorum” dedi.


Çocuk Vali Hilal Maltaş’ın ilk talimatı hayvanat bahçesi oldu. Astronomi bilimine ilgi duyduğunu aktaran Hilal Maltaş, gök cisimlerini gözlemleyebileceği bir merkez ile Linyit İlkokulu’nun sahip olduğu tüm imkanların diğer okullarda da olması talimatlarını verdi.


Makama oturan Çocuk Vali Fırat Can Özbay ise vali olduğu takdirde yapacağı hizmetler hakkında bilgiler verdi. En büyük hayalinin Kütahyalı tüm çocukların Çanakkale’yi görmesi olduğunu belirten Özbay, “Çocukları ücretsiz Çanakkale gezisine götüreceğim” dedi.


Her ilin değerlerinin bilinmesi gerektiğini kaydeden Vali Ahmet H. Nayir, “Biz yalnızca Çanakkale’ye gitmeyelim, oradaki çocuklarımız da gelsinler ve Osmanlı Devleti’nin kurulduğu Domaniç ile Cumhuriyet’in kazanıldığı Dumlupınar’ı görsünler. Diğer şehirlerin tarihi ve önemli yerlerini de gezmek ve bilmek durumundayız. Dolayısıyla çocuklarımız Bilecik’i, Çanakkale’yi, Samsun’u, Afyonkarahisar’ı ve diğer illerimizin de tarihini yerinde görsünler” dedi.


Linyit İlkokulu Müdürü Mustafa Topuz ile öğretmenleri Nilüfer Tokeri nezaretinde gerçekleşen ziyarette öğrenciler Vali Ahmet Hamdi Nayir’e günün anısına çiçek takdim etti. (EFE)
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KÜTAHYA HAVA DURUMU
26
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  22°C
Reklamı Geç