İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Mardin film platosu illeri arasına girdi

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sinema ve Televizyoncular Dernekleri, film platosu seçilecek 14 il arasında Mardin’e de yer verdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sinema ve Televizyoncular Dernekleri, film platosu seçilecek 14 il arasında Mardin'e de yer verdi.


Daha önce çok sayıda dizi ve filmin çekildiği, tarihi ve kültürel değerleriyle dünya şehri Mardin, Film Platosu şehri olma hakkına sahip oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sinema ve Televizyoncular Derneklerinin işbirliğiyle, Türkiye genelinde, Mardin film platosu olabilecek on dört ilden biri olarak seçildi. Türkiye'den yalnız 14 ilin katılabildiği İstanbul Uluslararası Film ve Televizyon Forum ve Fuarına Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü stand açtı. Mardin Kültür ve Turizm İl Müdürü Alaattin Aydın, “Mardin yıllardır film platosu durumundaydı. Mardin sokakları, insanları sanat ve sanatçılara zaten aşinadır. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sinema ve Televizyoncular Derneklerinin işbirliğiyle, Türkiye genelinden seçilen 14 film platosu şehir arasında Mardin'in yer alması sevindiricidir. Önümüzdeki süreç içinde film ve dizi çekimlerinin tarihi sokak ve mekanlarda yoğunlaşacağına inanıyorum. Mardin turizm alanında kendini kanıtlamış bir şehir. Film platosu şehirlerarasında en etkileyici şehir Mardin'dir” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.