İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

STK'lardan ABD'nin Kudüs kararına tepki

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) İslam âlemi için büyük öneme sahip Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesine tüm yurtta olduğu gibi Muğla’da da STK’lar tarafından protesto edildi.

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) İslam âlemi için büyük öneme sahip Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesine tüm yurtta olduğu gibi Muğla'da da STK'lar tarafından protesto edildi.


Menteşe Kurşunlu Cami önünde bir araya gelen Muğla'daki bazı sivil toplum kuruluşları İsrail ve ABD aleyhinde slogan atarak ABD'nin bu kararını protesto ettiler.


Toplanan grup adına açıklamayı Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Muğla İl Başkanı Cihad Pirci yaptı. Pirci, “Trump aracılığıyla ilk kıblemiz Kudüs'ümüzü işgalci İsraillilerin siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cüretinde bulunulmuştur. İlk kıblemizin bulunduğu Filistin, 1948 yılından beri yüzlerce yıllık Büyük İsrail Projesi çerçevesinde adım adım işgal altına alınmıştır. ABD'nin bu kararını tanımıyoruz. Filistin'li Müslümanların yaşadığı yerleşim birimleri bombalanırken, çocuk yaştaki Filistinliler gözaltına alınırken ve katledilirken sesi çıkmayan ABD, işgalci güçleri şımarık olarak nitelendirip her türlü katliama göz yummuştur. Bugün de Kudüs'ü, ilk kıblemizi İsrail'in başkenti ilan etmeye çalışıyor. ABD'yi bu kararından derhal vazgeçmeye davet ediyoruz” dedi.


Protestoya katılan STK temsilcileri açıklamanın ardından ABD ve İsrail aleyhine bir süre slogan attıktan sonra dağıldı.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.