İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Kaymakam Uzan, öğretmenlerle buluştu

Muş’un Bulanık ilçesinde 81 ilde başlatılan proje içeriğinde terörle mücadele etmek adına öğretmenlerin öğrencilere gereken önemin verilmesi konusunda seminer verildi.

Muş'un Bulanık ilçesinde 81 ilde başlatılan proje içeriğinde terörle mücadele etmek adına öğretmenlerin öğrencilere gereken önemin verilmesi konusunda seminer verildi.


Ataması yeni yapılan öğretmenler için Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı bünyesinde yürütülen proje kapsamında il ve ilçelerde farkındalık adına sunumlar veriliyor. Toplum destekli yapılan programa İlçe Kaymakamı Hacı Arslan Uzan, Garnizon Komutanı Ömer Altaş, İlçe Emniyet Müdür Vekili Uğur İhsan Azap, İlçe Milli eğitim Müdürü Deniz Edip, Terörle Mücadele Şube Müdürü Erol Çengelci ve öğretmenler katıldı.


81 ilde başlatılan proje içeriğinde terörle mücadele etmek adına öğretmenlerin öğrenciler konusunda gereken önemin verilmesi istendi. Vali Selahattin Hatipoğlu Yatılı Bölge Ortaokulunda gerçekleştirilen seminere katılan Hacı Arslan Uzan ilçe adına iyi bir ev sahipliği yapmak için burada oluğunu belirtti. Yeni eğitim-öğretim döneminin başında olduklarını öğretmenlere, öğrencilere ve ailelere hayırlı olması dileklerinde bulunan Uzan, eğitimin neferleri olarak yapılacak olan işin gönülden geçtiğini, yavrulara dokunmadıkça değişimin ve dönüşümün öncüsü olunamayacağını belirterek, “Kalplere en yakından dokunup temas eden sizlersiniz. Bizler idari olarak arka planda kalıyoruz. Dolayısıyla çocukların yetişmesinde en büyük katkı sizlere düşüyor. İlçede gerek fiziki koşullarda gerekse öğretmenlerin ilk başlayış dönemlerinin burada geçmesi, idarecileri idari tecrübelerinde sıkıntılı olması gibi eksilikler olduğunu görüyoruz” dedi.


İyi bir yemek pişirmek için iyi bir malzemeye ihtiyaç olduğunu ifade eden Uzan “Hep birlikte gönül birliği ile burada kaliteli eğitim sistemi inşa etmeliyiz. 25 bin 700 civarında öğrenci nüfusunun olduğu ilçe de ciddi anlamda terör sıkıntılarının yaşandığı bir bölge. 2014-2015 yılları daha da sıkıntılı geçti. Devletin atmış olduğu adımlarla mücadele edilip üstesinden gelindi” şeklinde konuştu.“Terörün bu ülkeye zarar verdiğini buradaki insanlara anlatmaya çalışmalıyız”


Dinden uzaklaşmanın, popüler kültürün hegemonyası gibi etkenlerde şahsiyetsizleştirme, kişiliksizleştirme, insanları etnik ayrımlara kadar götüren devleti aşağılama, Türk-Kürt çatışması çıkararak bu alanda yararlanmak istenildiğini belirten Uzan, “Zihinler bulandırılmayacak, teröre müzahir aile olsa bile çocukların böyle yetişmemesi adına öğretmenler olarak size büyük sorumluluklar düşüyor. Genç beyin terör belasında kurtarılacak. Terörün bu ülkeye zarar verdiğini buradaki insanlara anlatmaya çalışmalıyız. İnsanların okuyarak nerede olursa olsun iyi yerlere geldiğini görüyoruz. Uyuşturucu, bonzai, alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıkların da önüne geçmek için elimizden geleni yapmalıyız. Agılarla toplumu yöneten insanlar olduğunu biliyoruz. Biz bütün gücümüzle sahadayız hiçbir şekilde göz açtırmayacağız” dedi.


Her platformda eğitim camiasını en yakın çalışma arkadaşı olarak seçtiklerini belirten Hacı Arslan Uzan, “Hem okullarda hem sosyal medyada hiçbir şekilde terör propagandasına destek verilmeyecek. Verenler hakkında yasal işlemler yapılacak. İdealistliğinizi ve heyecanınızı asla yitirmeyin belediye ve kaymakamlık olarak her zaman kapılarımız açık” şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.