İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi yeni uluslararası işbirliği protokolü imzaladı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ile Jiangsu Food and Pharmaceutical Science College ve Kazakh State Women’s Teacher Training University arasında Akademik İşbirliği ve Mevlana Protokolü imzalandı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ile Jiangsu Food and Pharmaceutical Science College ve Kazakh State Women's Teacher Training University arasında Akademik İşbirliği ve Mevlana Protokolü imzalandı.


Rektörlük Makamında gerçekleşen imza töreninde, uluslararası işbirliklerinin önemini vurgulayan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, kültürel ve bilimsel alanda bilgi ve tecrübe paylaşımının aktif şekilde yapılması gerektiğini belirtti ve imzalanan anlaşmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin katıldığı Avrupa'nın en büyük eğitim fuarlarından biri olan EAIE 2017 Avrupa Yükseköğretim Konferans ve Fuarı'nda Jiangsu Food and Pharmaceutical Science College ile yapılan görüşmeler neticesinde imzalanan anlaşma kapsamında, iki üniversite arasında ortak akademik, kültürel ve bilimsel faaliyetler düzenlenebilmesinin yanı sıra Mevlana Değişim Programı kapsamında öğrenci ve öğretim elemanı değişimi gerçekleştirilebilecek.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.