Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde Japon dili dersi başladı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı öğrencilerine açılış dersini Prof.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde Japon dili dersi başladı

26 Eylül 2017 09:14

Dr. Ayşe Nur Tekmen verdi.


Uluslararasılaşma yolunda hızla ilerleyen Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, bünyesine yeni bölüm ve programlar katmaya devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye ile Japonya arasında dostluk köprülerini ve ikili ilişkileri güçlendirecek yeni nesillerin yetiştirilmesi amacıyla 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi bünyesinde Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı açıldı.


İlk öğrencilerini alan Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nın açılış dersini de Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Nur Tekmen verdi.


Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Çiçek, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz, Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gonca Varoğlu, Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Melek Kaba ile öğrencilerin katıldığı ders açılışında Prof. Dr. Tekmen öğrencilere tavsiyelerde bulundu.


Konuşmalarının sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Ayşe Nur Tekmen’e katılımlarından dolayı teşekkür eden Rektör Danışmanı Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz tarafından plaket takdiminde bulunuldu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

NEVŞEHİR HAVA DURUMU
12
°
C
Sisli
 • Cumartesi
  Sisli
  12°C
 • Pazar
  Çok Bulutlu
  10°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  10°C
 • Salı
  Yağmurlu
  8°C
Reklamı Geç