Niğde’de toplu taşıma ücretlerine zam geldi

Niğde Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı Belediye Başkan Vekili İdris Bayram başkanlığında yapıldı.

Niğde’de toplu taşıma ücretlerine zam geldi

08 Eylül 2017 16:12

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda gündemle ilgili 9 madde karara bağlandı.


Eylül ayı meclis toplantısında, yoklama ve bir önceki döneme ait kararların tasvibinin ardından Şehir İmar Planı’yla ilgili 5 madde müzakere edilerek karara bağlandı. Şehir İmar Planı’nda tadilat, talep ve teklifler görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havalesi yapıldı.


Taşıma Ücretleri Artırıldı


Toplantıda S.S.51 nolu taşıyıcılar kooperatifinin taşıma ücretlerinin artırılması hususundaki Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi yapılan rapor görüşüldü ve ücretlerin artırılması oy birliğiyle kabul edildi. Yeni ücretler; katlı öğrenci ücreti:1,50 TL, kartlı siviller:2,00 TL, kartsız öğrenci:1,75 TL, kartsız sivil:2,50 TL olarak belirlendi.


Belediyeye ait Pazartesi Pazarı’nda panayır ve hediyelik eşya satışı yapılması hususunda Plan ve Bütçe komisyonuna sevk edilen rapor, belediye meclisinin kişilere yer tahsisi yapma yetkisi bulunmadığından ve fuar ve panayır yerleri ancak ihaleyle kiraya verileceği düşünüldüğünden belediye meclisinde reddedildi.


Okul servis araçlarının öğrenci servisi fiyatlarındaki değişiklik talebinde rapor hazırlanması üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildiği toplantıda taksicilerin taksimetre ücretlerinin yeniden değerlendirilmesiyle ilgili uygun görülen talebin incelenip rapor hazırlamak üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevki yapıldı.


Dilek ve temennilerin alınmasının ardından bir sonraki toplantının 6 Ekim 2017 Cuma günü saat:16.00’da yapılmasının kararlaştırılmasıyla toplantı sona erdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

NİĞDE HAVA DURUMU
26
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
Reklamı Geç