İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Suat Baykal caddesi hafta başında trafiğe açılıyor

Niğde Belediyesi, Suat Baykal caddesindeki yenileme çalışmaları kapsamında, yüklenici firmanın asfalt üretiminde yaşadığı sıkıntıdan kaynaklanan gecikmeye müdahale etti.


Firmayla protokol yaparak asfaltlama işini üstlenen Niğde Belediyesi, caddenin en kısa süre içinde trafiğe açılması için çalışma başlattı. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Akdoğan, gecikmenin Niğde Belediyesi'nden kaynaklanmadığını vurguladı.


Fen İşleri asfalt serimine başladı


Efendibey Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, altyapısı Niğde Belediyesi tarafından yenilenen Suat Baykal caddesinde, asfaltlama çalışmalarını yapması gereken yüklenici firmanın, asfalt üretiminden kaynaklanan sorun yaşaması üzerine harekete geçen Niğde Belediyesi, protokol yaptığı firmanın asfaltlama işini üstlendi. Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, caddede asfalt serim çalışmalarının startını verdi.


Başkan Akdoğan, çalışmaları yerinde inceledi


Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Suat Baykal caddesinde yoğun tempoyla asfalt serimine başlayan Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceledi. Gecikmenin, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında asfaltlama işini alan yüklenici firmanın, asfalt üretiminde sıkıntı yaşamasından kaynaklandığını belirten Başkan Akdoğan, “Suat Baykal Caddesi, Kentsel Dönüşüm Alanında olduğu için, burası yüklenici firma tarafından yapılması gereken bir yol. Ancak yüklenici firma asfalt üretiminde sıkıntı yaşayınca, Niğde Belediyesi olarak biz firmayla protokol yaptık ve işi üstlendik. Hemen asfaltlamaya başladık. İnşallah en kısa sürede çalışmaları tamamlayarak Suat Baykal caddesini vatandaşımızın hizmetine sunacağız'' diye konuştu.


Enerji nakil hatları yer altına alınacak


Suat Baykal caddesi'in altyapısının da tamamen yenilendiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, “Burada içme suyu şebekesi, kanalizasyon hattı ve yağmur suyu hatları yenilendi. Biz burada öncelikli olarak asfaltlama çalışmalarının birinci etabını tamamlayacağız ve hafta başında caddeyi trafiğe açacağız. Ardından kaldırım çalışmalarına başlanacak ve enerji nakil hatları, kaldırım çalışmaları kapsamında yer altına alınacak. Daha sonra ikinci etap asfaltlama çalışmasına başlayacağız ve buradaki çalışmaları tamamlamış olacağız” şeklinde konuştu.


Çalışmalar devam edecek


Caddenin hafta başında trafiğe açılması için Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yoğun bir çalışma temposunun içine girdiğini anlatan Başkan Akdoğan, enerji nakil hatlarının yer altına alınması ve kaldırım düzenlemesi kapsamında, buradaki çalışmaların yolu trafiğe açılmasının ardından da devam edeceğini vurguladı.


Başkan Akdoğan, “Vatandaşımız bu çalışmaların tamamını belediyeden beklediği için zaman zaman şikayet olarak bize bildirdiler. Efendibey Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi çerçevesinde yüklenici firmadan kaynaklanan gecikmeden dolayı tüm hemşehrilerimizden özür diliyorum, inşallah en kısa sürede burayı hizmete açacağız'' diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.