İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Enver Yılmaz yine zirvede

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın başarılı hizmetleri, anketlere yansımaya devam ediyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın başarılı hizmetleri, anketlere yansımaya devam ediyor.


Dünya Araştırmacılar Derneği ESOMAR üyesi olan ORC Araştırma Şirketi, 30 büyükşehirde gerçekleştirdiği anket çalışması sonrası 2017 yılı Eylül ayının en başarılı büyükşehir belediyeleri ve belediye başkanlarını belirledi. ORC Araştırma Şirketi'nin düzenlediği “Yerel Yönetimler Araştırması”nda 2012 yılında kurulan 14 büyükşehir belediyesi arasında 2. sırada yer alan Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Enver Yılmaz, 30 büyükşehir arasında ise 8. sırada yer aldı.


Araştırma Şirketi ORC; sosyal yardımlar, yeşil alan ve parklar, ulaşım, çevre düzenlemesi ve temizliği ile kent estetiği konularında Büyükşehir Belediyeleri ve Başkanlarının başarı durumlarını tespit eden bir rapor yayınladı. Vatandaşların görüşleri doğrultusunda oluşturulan anket sonuçlarına göre Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz yüzde 55,7 oy oranıyla 8. sırada yer aldı.


Yapılan ankette Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yüzde 62,5 oy oranıyla birinci olurken, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel yüzde 60,6 oy oranıyla ikinci, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yüzde 59 oy oranıyla üçüncü oldu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.