İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Şen'den orman yangınlarına karşı uyarı

Fatsa Orman İşletme Şefi Sevil Şen, ormanlarda yangın riskinin başladığı bir döneme girildiğini, vatandaşların ormanda ateş yakmamaları gerektiğini söyledi.


Orman yangınlarına müdahale edecek ekiplerin 7/24 hazır olduğunu belirten Fatsa Orman İşletme Şefi Sevil Şen, orman yangınları ile mücadele konusunda teknik donanım ve yangın müdahale ekiplerinin hazır durumda olduğunu kaydetti.


Şen yaptığı açıklamada, “Orman yangınlarının yüzde 98'i insan kaynaklı sebeplerden çıkmaktadır. Mevsimsel olarak yangın riskinin başladığı bir dönemde bulunuyoruz. Bu aylarda olumsuz bir durumla karşılaşmamaları için vatandaşlarımızdan ormanda ateş yakmamalarını, yakarlarsa söndürmeden ayrılmamalarını, anız yakmamalarını, ormanda yansıtıcı durumda bulunan cam, şişe kırıkları bırakmamalarını istiyoruz. Ayrıca ormanda herhangi bir şekilde duman veya ateş gördüklerinde ücretsiz Alo 177 orman yangın ihbar hattımızı aramalarını rica ediyoruz” dedi.


Şen, “Vatandaşlardan orman yangınlarına karşı göstermiş oldukları duyarlılıklarının devam etmesini, gördükleri en küçük dumanı ücretsiz Alo 177 yangın ihbar hattına bildirsinler. Gerekli tedbirleri almadan orman alanlarında kesinlikle ateş yakmasınlar” şeklinde konuştu.


Şen, bahçede temizlik yaparken ormana ateş sıçratarak yangına sebep olan kişilere ise ceza işlemi uygulanacağını sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.