Osmaniyeli judocu Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’ne davet edildi

Osmaniyeli judocu Yalçın Çalık, Samsun’da bulunan Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’ne (TOHM) davet edildi.

Osmaniyeli judocu Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’ne davet edildi

02 Ekim 2017 15:29


Judo Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan 14-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında Aksaray’da düzenlenen Yıldızlar Judo Türkiye Şampiyonası’nda +73 kiloda mücadele eden Yalçın Çalık turnuvada Türkiye beşinci olarak derece elde etmişti.


Judocu Yalçın Çalık yarışmanın ardından 40 sporcunun arasından ilk 4 sırada yer alarak Samsun’da bulunan Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezine seçilme başarısı elde etti.


Osmaniye’de eğitim gördükleri süre boyunca kendilerine her türlü desteği veren Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir’e ve İl Müdürlüğü Judo Antrenörü Mustafa Zıpır’a teşekkürlerini ileten Yalçın Çalık, başarılı olabilmek ve Türk sporuna katkıda bulunmak için daha çok çalışacaklarını söyledi.


Osman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir Yalçın’ı başarısından dolayı kutlayarak, “Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen geleceğin şampiyonlarının yetiştirildiği Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri adını taşıyan proje sayesinde, yeni nesiller Türk sporu adına önemli başarılar elde edecek. Sporcu kardeşlerimizin de yakalamış oldukları bu fırsat kendileri açısından son derece önemli, bizler için de gurur verici bir durumdur. Kendilerini kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

OSMANİYE HAVA DURUMU
20
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  20°C
 • Pazar
  Çok Bulutlu
  21°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  21°C
 • Salı
  Çok Bulutlu
  19°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç