İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Uluslararası Sahabe sempozyumu SAÜ'de düzenlenecek

30 Eylül-1 Ekim 2017 tarihlerinde Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Kültür ve Kongre Merkezi’nde İslam Medeniyetinin Kurucu Nesli Sahabe III (Sahabe ve Dirayet İlimleri) başlıklı uluslararası bir sempozyum düzenlenecek.

30 Eylül-1 Ekim 2017 tarihlerinde Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Kültür ve Kongre Merkezi'nde İslam Medeniyetinin Kurucu Nesli Sahabe III (Sahabe ve Dirayet İlimleri) başlıklı uluslararası bir sempozyum düzenlenecek.


SAÜ İlahiyat Fakültesi ve İSAV iş birliğiyle düzenlenecek olan Merkezi'nde İslam Medeniyetinin Kurucu Nesli Sahabe III (Sahabe ve Dirayet İlimleri) isimli sempozyum Sakarya Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek. 2013 yılında “Sahabe Kimliği ve Algısı”; ikincisi ise 2015 yılında “Sahabe ve Rivayet İlimleri” alt başlığıyla düzenlenen sempozyumda bu kez Sahabe Dirayet İlimleri açısından ele alınacak. Nasların anlaşılması ve yorumlanmasına muhtelif açılardan hizmet eden fıkıh, kelam, tefsir gibi farklı ilim dallarında sahabenin yeri ortaya konacak.


Türkiye'nin yanı sıra Suudi Arabistan, Fas, Irak, Yemen, Cezayir, Malezya ve Ürdün gibi birçok ülkeden altmışa yakın akademisyenin katılacağı sempozyumda “Sahabe ve Sünnetin Anlaşılması”, “Sahabe ve Fıkıh”, “Sahabe ve İtikadi Konular”, “Sahabe ve Yönetim” ve “Sahabe ve Yorum” gibi konularla ilgili tebliğler sunulacak. Tertip heyeti başkanlığını SAÜ İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Abdullah Aydınlı'nın yaptığı sempozyumun bilim heyetinde Prof. Dr. Ali Özek, Prof. Dr. Salih Tuğ, Prof. Dr. Ahmet Bostancı, Prof. Dr. Bedrettin Çetiner, Prof. Dr. Mahmut Kaya, Prof. Dr. Muhammed Ahmed el-Hatib gibi akademisyenler yer alıyor.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.