Büyükşehir Komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Samsun Barosu’nun eski Vali Konağı’ndan taşınacağını, buranın Kent Müzesi’ne dahil edileceğini söyledi.

Büyükşehir Komisyon toplantısı

09 Şubat 2018 18:14


Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2018 yılı Şubat ayı 3. Birleşiminin 1. Oturumuna ait meclis komisyon toplantısı gerçekleştirildi. Gündeme dair 54 madde, Büyükşehir Belediye Komisyonunda görüşülerek oylandı. Gündem maddelerinde Samsun Baro Başkanlığı’nın eski Vali Konağı’ndan taşınmasına ve Vali Konağı’nın belediye hizmet alanı kullanımına dönüştürülmesine ilişkin imar planı değişikliği teklifi de yer aldı.


Eski Vali Konağı’nın, sosyal ve kültürel hizmetlerde kullanılması üzerine, belediye hizmet alanı kullanımına dönüştürülmesine ilişkin madde için, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülerek karara bağlanması teklif edildi. Komisyondan geçen ilgili madde, 14 Şubat Çarşamba günü meclis toplantısında görüşülecek.


Baro Başkanlığı’nın eski Vali Konağı’ndan taşınacağını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, “Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu alanı Samsun Kent Müzesi’ne katma gibi bir düşüncesi var. Müzemizdeki alan malum olduğu gibi yetersiz bir alan. Buradaki objeler üst üste binmiş durumda. Bununla beraber bu müzeyi biraz daha genişletme gibi bir düşünce var” dedi.


Samsun’da uzun süredir tartışma konusu olan şehir hastanesinin, Canik ilçesi Dereler Mahallesi’nde yapılmasına ilişkin madde de komisyondan geçti.


Komisyondan geçen maddeler, 14 Şubat Çarşamba günü meclis toplantısında ele alınacak.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

SAMSUN HAVA DURUMU
30
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  30°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  31°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  31°C
Reklamı Geç