TED Müdürler Toplantısı Şanlıurfa’da yapıldı

Türk Eğitim Derneği (TED) Okullarının 16.

TED Müdürler Toplantısı Şanlıurfa’da yapıldı

13 Ekim 2017 14:02

Müdürler Toplantısı, Şanlıurfa’daki kolejin ev sahipliğinde başladı. Üç gün sürecek toplantıda geçtiğimiz yılın değerlendirmesi yapılarak, gelecek dönemin stratejisi belirlenecek.


Şanlıurfa’daki bir otelde gerçekleştirilen 16. Müdürler Toplantısına TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Genel Müdürü Sevinç Atabay ile Türkiye ve Kıbrıs’taki okullarında eğitim veren 38 okul müdürü katılıyor.


Toplantıda, 2016-2017 eğitim öğretim döneminin genel değerlendirmesi yapılarak, 2017-2018 eğitim öğretim dönemi stratejisi belirlenecek. TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, toplantıyı her yıl farklı bir ilde düzenlediklerini belirterek, “Bu yıl Şanlıurfa’da bulunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.


Pehlivanoğlu, geleneksel müdürler toplantısında yıllık stratejiler ve eksikliklerin belirlendiğini, gelecek yıllarda neler yapılması gerektiğinin tartışıldığını söyleyerek, ülkenin genel eğitim politikaları üzerine görüşlerin de paylaşıldığı toplantıya katılan okul müdürlerinin, alınan kararları kendi okullarında uyguladıklarını dile getirdi.


Pehlivanoğlu, toplantıya katılan müdürlerin Peygamberler Şehrini tanıma ve insanlık tarihinin en eski yerleşim bölgesi olan Göbeklitepe’yi gezme fırsatı bulacaklarını da kaydetti.


Eğitim ve bilgilendirme


16. Müdürler Toplantısının ev sahipliğini üstlenen TED Şanlıurfa Koleji Müdürü Arif Kemal Şamat ise, üst yönetim ve okul müdürlerini Şanlıurfa’da ağırlamanın gurunu yaşadıklarını söyledi. Toplantıya Türkiye ve Kıbrıs dahil olmak üzere 38 müdürün katıldığını belirten Şamat, “3 gün sürecek toplantıda eğitim çalışmalarımız ve müdürlerimize yönelik mesleki ve kişisel gelişim eğitim çalışmaları ve bilgilendirme toplantıları olacak” dedi.


Geçen eğitim döneminin değerlendirmesini yapacaklarını da belirten Şamat,“Genel Merkezden gelen uzmanlarımız ve okul müdürlerimizle okullarda yaptığımız çalışmaların yansımalarını paylaşacağız. Kısacası 1 yıllık çalışmalarımızı kendi aramızda değerlendirip, bu yıl yapacağımız çalışmaların alt yapısını hazırlayacağız” ifadelerine yer verdi.


Şanlıurfa’yı da gezecekler


Toplantının sadece eğitimle sınırlı olmadığını dile getiren Şamat, konuk okul müdürlerinin Şanlıurfa’yı tanıma imkanı bulacağını da kaydederek, “Konuklarımızın çoğu Şanlıurfa’ya ilk kez geliyor. Eğitim çalışmalarından artan zamanlarda kentimizin tarihi ve turistik bölgelerine gezi düzenleyerek Şanlıurfa’mızı misafirlerimize tanıtacağız” ifadelerini kullandı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ŞANLIURFA HAVA DURUMU
35
°
C
Sıcak
 • Çarşamba
  Sıcak
  35°C
 • Perşembe
  Sıcak
  36°C
 • Cuma
  Sıcak
  36°C
 • Cumartesi
  Sıcak
  38°C
Reklamı Geç