İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Baykan'da operasyon

Siirt’in Baykan ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda 3 teröristle temas sağlanırken, silah ve mühimmat ele geçirildi.

Siirt'in Baykan ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda 3 teröristle temas sağlanırken, silah ve mühimmat ele geçirildi.


Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, Baykan ilçesi Veysel Karani Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında bulunan Dedebakır köyü bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarının barındığı ve sözde kış üslenmesi hazırlığında bulundukları, bu amaçla erzak temin etme gayretleri içerisinde bulundukları ve 19 Eylül'de işbirlikçi/milis şahıslarla buluşacaklarına yönelik bilgi alındığı belirtildi. Bunun üzerine, bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, sözde kış üslenme hazırlıklarını boşa çıkarmak, eylem etkinliklerini sona erdirmek maksadıyla Siirt İl Jandarma Komutanlığına bağlı Özel Harekat birlikleri ile operasyonel faaliyet başlatıldığının anımsatıldığı açıklamada, “Aynı gün saat 20.15 sıralarında 3 silahlı bölücü terör örgütü mensubu ile temas sağlanmıştır. Çıkan çatışma sonucu bölücü terör örgütü mensupları teması keserek ağaçlık alana kaçmışlardır. 20 Eylül 2017 günü havanın aydınlanması sonucu bölgede başlatılan arama ve tarama faaliyetlerinde bölücü terör örgütü mensuplarına ait, bir adet Glock marka tabanca ve bu tabancaya ait şarjör, bir adet silah üstü gece görüş dürbünü, bir adet telsiz, 2 adet radyo, bir adet ses kayıt cihazı ve hafıza kartı, 5 çift ayakkabı, bir adet 8'li pil bloğu, bir adet kot pantolon, 3 adet uyku tulumu, 3 adet sırt çantası, 5 adet not defteri ve 2 adet büyük boy pil ayrıca bol miktarda muhtelif yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir" denildi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.