İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Sosyal medya üzerinden temasa geçti, çocuklar bayramlık elbiseye kavuştu

Türkiye Sakatlar Derneği Siirt Şubesi Başkanı ve aynı zamanda sosyal medya uzmanı olan engelli Barış Amcalar’ın çabaları sonucu Siirt’te yoksul bin 500 çocuğa bayramlık elbise desteği sağlandı.

Türkiye Sakatlar Derneği Siirt Şubesi Başkanı ve aynı zamanda sosyal medya uzmanı olan engelli Barış Amcalar'ın çabaları sonucu Siirt'te yoksul bin 500 çocuğa bayramlık elbise desteği sağlandı.


Amcalar, Siirt'te maddi durumu kötü ve elbise alacak parası olmayan çocukların durumunu sosyal medya üzerinden hayırseverlere ulaştırınca, merkezi Batman'da olan Güneydoğu Anadolu Bölgesi Turizm ve Otel İşletmeciler Birliği yetkilileri devreye girdi. Lüks mağazadan alınan elbiseler Siirt'e getirilerek dernek binasında çocuklara dağıtıldı. Bin 500 çocuk giydirmenin heyecanını yaşadıklarını belirten Güneydoğu Anadolu Turizm ve Otelciler İşletmeciler Birliği (GATOB) Başkan Yardımcısı Sinan Sarı, çocukların mutluluğuna ortak olduklarını aktardı. Sarı, "Çocukları sevindirmek Allah nazarında en güzel şeydir. Nitekim bu konuda Barış Amcalar arkadaşımız bize yol göstererek; yetim ve terör mağduru ailelerin çocuklarının ihtiyacı olduğunu aktardı. Biz de vakit kaybetmeden buraya gelerek bu mutluluğa ortak olduk. Barış köprüsü kapsamında çocuklarımıza destek çıkıyoruz" dedi.


Sakatlar Derneği Siirt Şubesi Başkanı Barış Amcalar ise sosyal medya aracılığıyla ulaştıkları hayırseverlerden giyim yardımı aldıklarını söyledi. Amcalar, "Bizim amacımız ihtiyaç sahibi ve yetim çocukların boynunun bükük kalmamasıdır. Bayram sevincini bu çocuklarımızla birlikte yaşamak istedik. Biz barış köprüsünü kurarken diğer hayırseverlerden de destek bekliyoruz. Desteklerinden dolayı Güneydoğu Anadolu Turizm ve Otelciler İşletmeciler Birliği Başkanı Hüseyin Aslan ve Başkan Yardımcısı Sinan Sarı'ya teşekkür ediyorum" dedi.


Mutlulukları yüzlerinden okunan çocuklara daha sonra giyecek yardımı dağıtıldı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.