Sosyal medya üzerinden temasa geçti, çocuklar bayramlık elbiseye kavuştu

Türkiye Sakatlar Derneği Siirt Şubesi Başkanı ve aynı zamanda sosyal medya uzmanı olan engelli Barış Amcalar’ın çabaları sonucu Siirt’te yoksul bin 500 çocuğa bayramlık elbise desteği sağlandı.

Sosyal medya üzerinden temasa geçti, çocuklar bayramlık elbiseye kavuştu

29 Ağustos 2017 16:15


Amcalar, Siirt’te maddi durumu kötü ve elbise alacak parası olmayan çocukların durumunu sosyal medya üzerinden hayırseverlere ulaştırınca, merkezi Batman’da olan Güneydoğu Anadolu Bölgesi Turizm ve Otel İşletmeciler Birliği yetkilileri devreye girdi. Lüks mağazadan alınan elbiseler Siirt’e getirilerek dernek binasında çocuklara dağıtıldı. Bin 500 çocuk giydirmenin heyecanını yaşadıklarını belirten Güneydoğu Anadolu Turizm ve Otelciler İşletmeciler Birliği (GATOB) Başkan Yardımcısı Sinan Sarı, çocukların mutluluğuna ortak olduklarını aktardı. Sarı, "Çocukları sevindirmek Allah nazarında en güzel şeydir. Nitekim bu konuda Barış Amcalar arkadaşımız bize yol göstererek; yetim ve terör mağduru ailelerin çocuklarının ihtiyacı olduğunu aktardı. Biz de vakit kaybetmeden buraya gelerek bu mutluluğa ortak olduk. Barış köprüsü kapsamında çocuklarımıza destek çıkıyoruz" dedi.


Sakatlar Derneği Siirt Şubesi Başkanı Barış Amcalar ise sosyal medya aracılığıyla ulaştıkları hayırseverlerden giyim yardımı aldıklarını söyledi. Amcalar, "Bizim amacımız ihtiyaç sahibi ve yetim çocukların boynunun bükük kalmamasıdır. Bayram sevincini bu çocuklarımızla birlikte yaşamak istedik. Biz barış köprüsünü kurarken diğer hayırseverlerden de destek bekliyoruz. Desteklerinden dolayı Güneydoğu Anadolu Turizm ve Otelciler İşletmeciler Birliği Başkanı Hüseyin Aslan ve Başkan Yardımcısı Sinan Sarı’ya teşekkür ediyorum" dedi.


Mutlulukları yüzlerinden okunan çocuklara daha sonra giyecek yardımı dağıtıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

SİİRT HAVA DURUMU
33
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  33°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  35°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  35°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  36°C
Reklamı Geç