İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Cizre'de gerçeği aratmayan tatbikat

Şırnak’ın Cizre ilçesinde bulunan Dr.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde bulunan Dr. Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesi'nde toplu zehirlenme vakasına müdahale tatbikatı gerçeği aratmadı.


Cizre Dr. Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesi'nde çalışan personeli bir afet ve acil duruma hazırlamak, bilinçlendirmek ve ekip çalışmasının bilincini pekiştirmek amacıyla yapılan toplu gıda zehirlenme vakasına müdahale tatbikatı, hastane yöneticilerinin ve çok sayıda personelin katılımıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Hastanenin Sivil Savunma Birimi ve AFAD‘ın birlikte organize ettiği ve gerçeği aratmayan tatbikatta hastane personelinin çok dikkatli olması dikkat çekti.


Senaryo gereği Cizre'de bir lisede yemekten kaynaklanan toplu zehirlenme vakasına sağlık ekipleri yapılan ihbarla kısa sürede ulaşarak müdahale etti. İlk tedavileri okulun revirinde gerçekleştiren sağlık ekipleri hastaları ambulansla kısa sürede Cizre Dr. Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesi'ne yetiştirdi. Acil servise getirilen hastalara yapılan müdahalenin ardından tatbikat başarıyla tamamlandı.


Hastanenin Başhekimi Op. Dr. Mehmet Hidayetullah Erzen, “Bu tatbikatın amacı, acil durumlarda personelin krize ivedi ve planlı bir şekilde müdahale etme kabiliyetini hem test etme hem de bu konuda eksiklerimizi görmekti. Bugün de başarılı bir tatbikat gerçekleştirdik. Emeği geçen personellerimize ve tatbikatı baştan sona takip eden basın mensubu arkadaşlarımıza da teşekkür ederim” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.