İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Başkan Albayrak: "Hayvan sevgisi yardımlaşma ve merhamet duygularını güçlendirir"

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada, "Sadece gözümüzün gördüğü hayvanları değil, yeryüzünde var olan tüm canlıların yaşam hakkına saygı göstermemiz ve onları korumamız gerekiyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada, "Sadece gözümüzün gördüğü hayvanları değil, yeryüzünde var olan tüm canlıların yaşam hakkına saygı göstermemiz ve onları korumamız gerekiyor. Hayvan sevgisi içimizdeki yardımlaşma ve merhamet duygularını güçlendirir" dedi.


Başkan Albayrak yayımladığı kutlama mesajında, “Dünya üzerinde yok olma tehdidi altında bulunan hayvan türlerine dikkat çekme, insanlarda hayvan sevgisini geliştirmek ve bu sevginin devamlılığını sağlamak amacıyla 1931 yılından bu yana 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü, tüm dünyada kutlanmaktadır. Bitkiler, hayvanlar ve insanlar doğanın bir parçasıdır. İnsanlık olarak doğadaki çeşitliliğe muhtacız. Doğal kaynaklarla ilgili ihtiyaçlarımızın sürekli olarak artması, yerleşim alanlarının sürekli olarak büyümesi, yasa dışı avcılık ve sanayi tesislerinin sebep olduğu kirlilik doğanın dengesini bozmaktadır. Doğanın bir parçası olduğumuzun bilinciyle sadece gözümüzün gördüğü hayvanları değil, yeryüzünde var olan tüm canlıların yaşam hakkına saygı göstermemiz ve onları korumamız gerekiyor. Hayvanları korumak ve sevmek dünyamızı zenginleştirir. Hayvan sevgisi içimizdeki yardımlaşma ve merhamet duygularını güçlendirir. Bu düşüncelerle doğayı paylaştığımız sevimli dostlarımızın yaşamlarını tehlikeye atan her türlü tehdidin ortadan kalkmasını diliyorum” ifadelerini kulandı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.