Tokat Belediyesi özel çocuklara Konya’yı gezdirdi

Tokat Belediyesi tarafından ’Bir gün değil, her gün farkındalık projesi’ kapsamında özel çocuklar için Konya gezisi düzenlendi.

Tokat Belediyesi özel çocuklara Konya’yı gezdirdi

03 Ekim 2017 14:58


Tokat’tan yola çıkan kafilede geziye Özel Eğitim Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri, velileri ve öğretmenleri katıldı. Tokat’ta düzenlenen bu projenin Türkiye genelinde iyi bir sinerji oluşturduğuna dikkat çeken Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, benzer sosyal faaliyetlerle engelli çocukların belediye olarak her zaman yanlarında olmaya özen gösterdiklerini söyledi.


Başkan Eroğlu,"Bu gezi ile engelli çocuklarımızın bir gün değil her gün yanlarında olduğumuzu hissettirmek istedik. Bilindiği üzere projemiz Türkiye genelinde iyi bir sinerji oluşturdu. Tokat Belediyesi olarak daima engelli kardeşlerimiz ve ailelerinin yanlarında oluyoruz. Bu gezi programı ile öğrencilerimizin özgüven kazanmalarını, moral ve motivasyon güçlerinin artırılması, mutlu olmaları ve başka şehirlerin varlığının farkına varmalarını hedefledik. Aynı zamanda dünya tatlısı yavrularımızın nazını ve isteklerini yıl boyunca karşılayan ailelerimizin motivasyonlarını artırmak istedik. İki otobüs 90 kişilik grubumuz güzel bir gezi gerçekleştirdiler. Bundan sonra da paydaş kurumlarımızla birlikte birçok etkinlik ile engellilerimizin yanında olacağız" dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TOKAT HAVA DURUMU
27
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
Reklamı Geç