Tokat’ta yapılandırmadan 132 esnaf faydalandı

Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, yapılandırmadan 132 ortağın faydalanmış olduğunu ifade ederek,"Kooperatifimiz 390 bin 310 TL alacağından vazgeçmiş bulunmaktadır" dedi.


02 Ekim 2017 16:34


Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’nin (TESKOMB) talepleri ve hükumetin görüşleri doğrultusunda ödeme güçlüğüne düşen esnaflara yönelik yapılandırmada bulunuldu. Konuyla ilgili yazılı açıklamalarda bulunan Başkan Aydoğan, ödeme güçlüğü yaşayan takibe düşen ortakların borçlarının yeniden yapılandırılması ile ilgili peşin ödemelerde faizlerinin silindiği,vadeli ödemelerin 24 aya kadar talebe göre vadelendirildiği bir yapılandırma yaptıklarını kaydetti.


Aydoğan, toplamda faydalanma hakkı olan 193 ortaklarından 50 kadarı sıfır faizle peşin ödeyerek, 9 ortağın 6 taksit, 32 ortağın 12 taksit, 41 ortağın 24 taksit olmak üzere yapılandırmadan faydalanmak üzere kooperatife müracaat ettiğini ifade ederek,"61 ortağımız maalesef kendilerine ulaşılıp anlatılmış olmasına rağmen bu yapılandırmadan faydalanmayarak ve böyle karlı güzel bir imkanı maalesef elden kaçırmış oldular. Bu yapılandırma dönemi içerisinde yapılandırma yapan 132 ortağımızdan 152 adet dosya için yapılandırma yapılmış olup ve kooperatifimiz toplamda 152 dosyadan 390 bin 310 TL alacağından vazgeçmiş bulunmaktadır . Helal olsun her zaman söylediğimizi gibi önce esnaf ve sanatkarın hayatiyetini devam ettiriyor olabilmesi esnaf olmadıktan sonra kurulan odalar kooperatifler olmuş bir anlamı yok dolayısıyla kooperatifimiz bugün itibarıyla tokat esnafının gücü mesabesinde onların destekçisi konumunda faaliyetlerine kesintisiz devam etmektedir" sözlerine yer verdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TOKAT HAVA DURUMU
30
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  30°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  32°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
Reklamı Geç