Çalışma hayatında milli seferberlik otobüsü Trabzon’da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan Gezici İŞKUR Otobüsü, Trabzon’da stant açarak vatandaşları bilgilendirdi.

Çalışma hayatında milli seferberlik otobüsü Trabzon’da

25 Eylül 2017 12:29


Trabzon’un Ortahisar ilçesinde Meydan Parkı’nda start açan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Kurumu Genel Müdürlüğü Gezici İŞKUR otobüsüne yönelik açıklamalarda bulunan Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Adnan Zengin, Türkiye genelinde şuana kadar 1 milyon 817 bin kişinin istihdam edildiğini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ’Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ kapsamında 1,5 milyon kişiye istihdam sağlanması ve 500 bin vatandaşımıza İş Başı Eğitim programından faydalandırılması hedefleniyordu. Şu anda bu hedef aşılarak 1 milyon 817 bin kişi istihdam edildi” dedi.


Trabzon’da başarılı çalışmaların sürdürüldüğünü ifade eden İl Müdürü Zengin, “Ayrıca istihdam seferberliğinin başarıya ulaşması adına Trabzon Çalışma ve İş Kurumu olarak yoğun bir iş gücüne ihtiyaç duyulan Arsin Organize ve Sanayii Bölgesine Türkiye’de de bir ilk olan İŞKUR OSB İrtibat Noktasını kurarak işverenlerimizin ve iş arayan vatandaşlarımızın taleplerini yerinden hizmet anlayışıyla karşılamaya başladık” ifadelerini kullandı.


Zengin, Gezici İŞKUR otobüsüne vatandaşların göstermiş olduğu yoğun ilgiden memnuniyetlerini belirterek, Trabzon’da çalışma hayatında milli seferberlik algısının yüksek olduğunu görmenin kendilerini memnun ettiğini söyledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TRABZON HAVA DURUMU
11
°
C
Yağmurlu
 • Pazar
  Yağmurlu
  11°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  11°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  11°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  14°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç