Gürcistan ile Türkiye arasındaki ticareti arttırmak için bir araya geldiler

Gürcistan’ın Trabzon Başkonsolosu Avtandil Mikatsadze, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği’ni ziyaret etti.

Gürcistan ile Türkiye arasındaki ticareti arttırmak için bir araya geldiler

27 Eylül 2017 14:26


Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan ile görüşen konuk Başkonsolos, Gürcistan ile Türkiye arasında ticari ilişkilerin arttırılmasının çok önemli olduğunun altını çizerek mevcut ilişkilerin daha üst noktalara çıkarılması gerektiğini söyledi.


Gürdoğan ise Sarp Sınır Kapısı’ndan geçişlerin hızlandırılmasının ve alternatif bir geçiş güzergâhı olarak Sarp Sınır Kapısındaki yoğunluğu azaltacak olan Muratlı Kapısının Gürcistan tarafınca biran önce tamamlanması konusunda Konsolos’tan girişimlerde bulunmasını istedi.


Türkiye ve Gürcistan arasında uzun yıllara dayalı çok iyi ilişkiler bulunduğunu belirten Gürdoğan, bu ilişkilerin her alanda daha da ileriye götürülmesinin her iki ülkenin ve bölgenin yararına olacağını söyledi.


Türkiye ile Gürcistan’ın ticari ilişkilerinin başladığı 1992 yılından bu yana çok yol kat edildiğini ve başarılar sağlandığını ifade eden Gürdoğan, önümüzdeki Ekim ayında Türk-Gürcü ticari ilişkilerinin 25. yılının kutlanılacağını ve ticari ilişkilerin daha ileri safhalara taşınacağına vurgu yaptı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TRABZON HAVA DURUMU
26
°
C
 • Pazartesi
  26°C
 • Salı
  26°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
Reklamı Geç