Trabzonspor Başkan Yardımcısı Doğan son finansal tabloyu özetledi

Trabzonspor’da Finanstan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan, kulübün içinde bulunduğu son finansal tabloyu özetleyerek yapılan çalışmaları değerlendirdi.


28 Haziran 2018 14:51


Doğan, kulübün finans durumuyla ilgili açıklamalarda bulunarak futbolcuların geçmişten gelen birikmiş borçlarının büyük bir bölümünün ödendiğini, herhangi bir aksama yaşamadıklarını vurguladı. Bazı yayın organlarında ödemelerin yapılmadığına dair haberler çıktığını anlatan Doğan, “Takdir edersiniz ki geçmişten gelen ve kulübümüzü zorda bırakan çok ağır bir tabloyla karşı karşıyayız. Bu tabloya rağmen başkanımız ve yönetimiz kurulumuzun yoğun gayretiyle sorunları aştık, aşıyoruz. Futbolcularımızın geçen sezondan kalan alacaklarının büyük bir kısmını ödedik. Bunun yanında ihtar çekenlerin de paralarını ödedik. Bazı futbolcularımızın bir kısım alacakları için de planlamayı hazırladık ve buna ilişkin evraklar oyuncularımıza yurtdışı kampı öncesinde verilecek. Sadece bunlar değil, kulüplere olan bonservis borçlarından kaynaklanan ödemeleri de yaptık. Haliyle ‘ödeme yapılmıyor’ şeklinde çıkan haberler gerçeği yansıtmıyor” diye konuştu.


Kulübün finansal yönden rahatlaması ve borçların ödenmesi konusunda projeler geliştirdiklerini açıklayan Doğan, “Bu ağır tabloyu çok kısa zamanda düzeltmek elbette mümkün değil. Önceliğimiz ekonomimizi sürdürülebilir kaynaklarla işler hale getirmek. Bu yönde ciddi adımlar attık. Ayrıca borcun da ödenebilir bir seviyeye çekilmesi amacıyla önemli çalışmalar yürütüyoruz” şeklinde konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TRABZON HAVA DURUMU
28
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  28°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç