Oyun karavanı Tuncelili çocuklarla buluştu

Tunceli’de çocuklar, “Oynaya Oynaya Gülün Çocuklar” projesiyle doyasıya eğlendi.

Oyun karavanı Tuncelili çocuklarla buluştu

14 Ağustos 2017 11:30


Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından Doğu ve Güneydoğu’daki çocuklar için düzenlenen “Oynaya Oynaya Gülün Çocuklar” projesi kapsamında “Oyun Karavanı Yollarda” tırı Tunceli’de çocuklarla buluştu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından yürütülen proje kapsamında, Tunceli Belediyesi tarafından Atatürk Şehir Stadı’nda organize edilen iki günlük etkinliğe yüzlerce çocuk katıldı. Palyaçolar eşliğinde şişme oyun alanlarında gönüllerince eğlenen çocuklar, sokak oyunlarıyla da geleneksel kültürle tanışma fırsatı buldu.


Geleneksel çuval, çizgi, ip çekme, mendil kapmaca ve balon patlatma gibi oyunlarla doyasıya eğlenen çocukların aileleri de çocuklarının bilgisayar ve tablet gibi teknolojik aletlerden bir an olsun uzaklaşıp bu tarz bir sosyal aktivitede bir araya gelmelerinden memnun olduklarını dile getirdi.


Etkinliğe katılan çocuklara oyuncak hediye eden Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel de Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Mutlu ile ekibine teşekkür etti.


Çocuklara yönelik faaliyetlere devam edeceklerini belirten Vali Sonel, çocukların gelecekleri olduğunu kaydetti.


Düzenlenen etkinlikte doyasıya eğlenen çocuklar da iki günlük etkinliğin tadını çıkardıklarını ve oldukça eğlendiklerini dile getirdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Reklamı Geç