Tunceli’de terör tepkisi

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde terör örgütü MLKP tarafından öldürülen Rıza Örük’ün oğlu, Onur Örük tepkisini dile getirdi.

Tunceli’de terör tepkisi

06 Ekim 2017 15:19


Tunceli’nin Ovacık İlçesi Yaylagünü Köyü’nde 22 Eylül günü terör örgütü MLKP tarafından öldürülen Rıza Örük’ün oğlu, İnsan Hakları Derneği (İHD) Tunceli Şubesi’nde basın açıklaması yaptı.


Aile adına konuşan Rıza Örük’ün oğlu Onur Örük,"Söz konusu örgüt er ya da geç işlediği cinayetten dolayı özür dileyecektir. Lakin bu şimdiden bilinsin ki bizler katledilen insan adına özür kabul etmeye ve birilerini affetmeye yetkili değiliz. Bu cinayetin özrü olmaz, olmayacaktır. Bizi bir nebze olsun rahatlatacak tek şey, bu cinayet kültürünün mahkum edilerek tarihin çöplüğüne gönderilmesi olacaktır"dedi.


Ailesi olarak babalarının öldürülmesindeki sis perdesinin kaldırılmasında İHD, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin bir an önce üzerilerine düşeni yapmaları gerektiğini aktaran Örük, Son olarak söyleyeceğimiz, Halk adına mücadele yürüttüğünü söyleyen bir örgütün halkın değerlerinden ne kadar uzak olduğunu ocakzade mensubu olan Rıza Örük’ün bu yass-ı matem ayında katledilmesi akıllara durgunluk vermektedir"diye konuştu.


İHD Şubesi’ndeki açıklamada konuşan Şube Başkanı Gürbüz Solmaz, kendilerinin dernek olarak sürekli yaşamı savunan, hak ihlallerine karşı duran bir sivil toplum örgütü olarak Örük Ailesine başsağlığı dilediklerini aktardı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TUNCELİ HAVA DURUMU
14
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  14°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  11°C
 • Pazar
  Yağmurlu
  11°C
 • Pazartesi
  Yağmurlu
  10°C
Reklamı Geç