Uşak Üniversitesi ilk 5’e girdi

Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) ’Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması’ çalışması kapsamında 2006 yılından…

Uşak Üniversitesi ilk 5’e girdi

19 Ekim 2016 15:13

Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) ’Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması’ çalışması kapsamında 2006 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında yapılan birkaç aşamalı değerlendirmelerin sonucu 15 aday üniversite arasında yer alan Uşak Üniversitesi, son aşamayı da geçerek 5 üniversite arasında yerini aldı.
Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Uşak Üniversitesi’nin, YÖK’ün ’Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması’ projesine kabul edilen 5 üniversiteden biri olduğunu söyledi. Rektör Çelik, beş üniversite arasına girmeyi başardıklarını belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde bu yıl ilki gerçekleşen 2016-2017 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreninde YÖK’ün ’Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması’ projesine kabul edilen 5 üniversiteyi açıkladı. Uşak Üniversitesi bu beş üniversiteden biri oldu. Üniversitemize ve Uşak’a hayırlı olsun. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Kalkınma Bakanımız Lütfü Elvan’a, bu proje gibi iki yılda yüksek öğrenim sistemimizde pek çok yeniliğe imza atan YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç’a şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Yükseköğretimde yapısal bir değişim olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, ülkemiz hedefleri kapsamında, başta bulundukları şehir ve bölge ile bütünleşmesinin sağlanması, iktisadi, sosyal ve beşeri sermayeyi geliştirmesi adına yükseköğretim kurumlarımızdan misyonlarını tekrar gözden geçirmeleri, tek tipten uzaklaşarak kurumsal farklılık ve çeşitliliğe yönelmeleri ve güçlü yönlerini dikkate almalarına yönelik ’yükseköğretimde yapısal değişim süreci’ başlatıldığını ve bu değişimin üniversitelerde misyon farklılığı ve ihtisaslaşma dönemi olduğunu aktardı.
"Bu kapsamda Cumhurbaşkanımızın açıkladığı üzere 2006’da kurulan 40 üniversitemiz arasından seçilen 5 yükseköğretim kurumumuzun bölgesel kalkınma için ihtiyaç duyulan alanlarda özel olarak teşvik edilerek desteklenecek" diyen Rektör Çelik açıklamasında şunları belirtti:
“YÖK’ün kaliteyi yükseltme konusunda başlattığı bu projedeki 5 pilot üniversiteden biri olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Uşak Üniversitesi tekstil, dericilik, seramik alanında Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması Projesi’nin pilot yükseköğretim kurumu olmuştur. “Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması” projesindeki 5 pilot üniversiteye Kalkınma Bakanlığımızca da YÖK’e bu beş üniversitenin belirlenen amaç kapsamında kullanımına yönelik bütçe tahsisi yapılabilecek. Uşak Üniversitesi emin adımlarla yoluna devam etmektedir.”
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

UŞAK HAVA DURUMU
14
°
C
Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  Sağnak Yağışlı
  14°C
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  19°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  19°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  20°C
UŞAK NAMAZ VAKİTLERİ
 • 2 RECEB 1438
 • 30 Mart 2017
 • Perşembe
 • İmsak :05:04
 • Güneş :06:43
 • Öğle :13:18
 • İkindi :16:51
 • Akşam :19:31
 • Yatsı :21:00
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.