Uşaklı öğretmenden örnek davranış

Uşak’ta öğretmenlik yapan Tuncer Ayaz bayramdan önce gittiği bankamatikte unutulan bin 500 lira parayı bugün banka yetkililerine teslim etti.

Uşaklı öğretmenden örnek davranış

06 Eylül 2017 16:06


Bayramdan önce yaşanan olayda, bir vatandaş para çekmek için geldiği bankamatikte gerekli işlemleri yaptıktan sonra belirlenemeyen bir nedenden dolayı parasını almadan oradan ayrıldı. Sonrasında buraya gelen Tuncer Ayaz hiçbir işlem yapmadan bankamatiğin para verdiğini gördü. Ayaz konuyla ilgili olarak şunları söyledi:


"30 Ağustos günü tatil olması sebebiyle saat 16.00 sıralarında bankamatikte işlem yapmak istedim. Bu esnada yüklü bir miktar paranın bankamatikte olduğunu gördüm, fişiyle birlikte parayı yanıma aldım ve ilgilileri aradım. Mesai saatinde paranın teslim edilmesi için gerekli bağlantıyı kurarak adı geçen parayı bugün banka yetkililerine teslim ettim. Banka yetkilileri gerekli işlemleri yaparak kişinin parasını teslim aldılar, paranın sahibine ulaştırılacağını söylediler."


Yetkililer örnek davranışından dolayı Ayaz’a teşekkür ettiler. Ayaz da halkın bu tür davranışlardan örnek almasını ve gerekli hassasiyeti göstermesini istedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

UŞAK HAVA DURUMU
13
°
C
Sisli
 • Çarşamba
  Sisli
  13°C
 • Perşembe
  Sisli
  13°C
 • Cuma
  Sisli
  13°C
 • Cumartesi
  Hafif Yağmurlu
  13°C
Reklamı Geç