İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Erciş'te 3 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı

Van’ın Erciş Belediyesi tarafından 3 bin kişiye aşure dağıtılırken, Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Şirin Yaşar aşure dağıtımında bizzat bulundu.

Van'ın Erciş Belediyesi tarafından 3 bin kişiye aşure dağıtılırken, Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Şirin Yaşar aşure dağıtımında bizzat bulundu.


Erciş Kaymakamlığı önünde kurulan stantta aşureye vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Erciş İlçe müftüsünün yaptığı duanın ardından, eline kepçe alan Yaşar, dev kazanlarda hazırlanan aşureyi, kendi eliyle vatandaşlara ikram etti. Türk bayrağı motifli aşure dağıtımı kısa sürede tamamlanırken, burada konuşan Kaymakam Yaşar, muharrem ayını tebrik ederek, “Öncelikle bütün hemşerilerimizin Muharrem ayını kutluyorum. Biz de bugün Erciş Belediyesi olarak vatandaşlarımıza aşure dağıtımı etkinliği gerçekleştirdik. Herkese afiyet olsun diyoruz. Allah ülkemize, devletimize zeval vermesin, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Biraz önce müftü beyin de söylediği gibi Allah bizlere yeni Kerbelalar, yeni 15 Temmuzlar yaşatmasın inşallah. Bütün vatandaşlarımıza buradan sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Afiyet olsun” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.