İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Yalova'da çekirdek timi görev başında

Yalova’da yaz sezonuyla birlikte daha temiz bir şehir için çekirdek timi göreve başladı.

Yalova'da yaz sezonuyla birlikte daha temiz bir şehir için çekirdek timi göreve başladı. Sahile, çekirdek kabuğu ve izmarit atan 2 kişiye 203'er lira idari para cezası kesildi.


Türkiye'nin en huzurlu şehirlerinden birisi olan Yalova'nın daha temiz olması için bütün kurumlar hummalı bir işbirliğine girdi. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile Yalova Belediyesi Zabıta ekipleri çevre denetimlerini artırdı. Zabıta ekipleri, özellikle Gazi Caddesi ve sahilde çekirdek kabuğu atarak görüntü kirliliğine sebep olanları önce uyarıyor ardından da idari para cezası kesildiğini hatırlatıyor. Çevre Müdürlüğü ise 2 kişiye 203 lira idari para cezası uyguladı.


Vatandaşlar ise uygulamadan hayli memnun


Yalova Belediyesi çekirdek timi, gün boyunca sahilde ve şehrin ana arterlerinde denetimlerini sıklaştırdı. Özellikle sahilde gezintiye çıkanların çekirdek kabuklarıyla çevreyi kirletmemesi isteniyor.


Çevre Kanunu'nun 20/s maddesi gereğince Gazi Caddesi'nde yedikleri çekirdek kabuklarını yere atan 2 kişiye 203 lira idari para cezası uygulandı. Bundan sonra ise denetimlerin artarak devam edeceği kaydedildi.


Gün boyu temizlik yaparak sigara izmariti ve çekirdek kabuğu toplayan temizlik görevlileri ise vatandaşlardan duyarlılık beklediklerini ifade ettiler.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.