İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Sorgun'da '3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü' etkinliği

Sorgun Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı tarafından 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinleri kapsamında yürüyüş düzenlendi.


Yürüyüşe Sorgun Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Habip Tekin, Toplum Sağlığı Merkezi personeli, aile hekimleri, Sorgun Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü sporcuları destek verdi. Kalabalık grup trafik polisleri eşliğinde 'Sağlığını Masiyosan Mahana Bulma Yürü' pankartıyla Hükümet Caddesinden, İlyas Arslan Bulvarına kadar yürüdüler.


Sorgun Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Habip Tekin, fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması ve giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi, toplumda obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, osteoporoz gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını artırdığını dikkat çekti.


Tekin,"Fiziksel aktivite, günlük yaşam içinde kas ve eklemlerin kullanılarak enerji harcaması ile gerçekleşen, kalp ve solunum hızını artıran ve farklı şiddetlerde yorgunlukla sonuçlanan aktiviteler olarak tanımlanmaktadır. Bu kapsamda spor aktivitelerinin yanı sıra egzersiz, oyun ve gün içinde yapılan çeşitli aktiviteler de fiziksel aktivite olarak kabul edilmektedir." dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.