İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

FETÖ'den yargılanan emniyet müdürünün tahliyesine itiraz reddedildi

Zonguldak’ta FETÖ/PDY davasında tutuklu olarak yargılanan ve geçen 20 Eylül günü tahliye edilen eski Zonguldak Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak hakkında başsavcılık tarafından tahliyesine yönelik yapılan itiraz üst mahkemece reddedildi.

Zonguldak'ta FETÖ/PDY davasında tutuklu olarak yargılanan ve geçen 20 Eylül günü tahliye edilen eski Zonguldak Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak hakkında başsavcılık tarafından tahliyesine yönelik yapılan itiraz üst mahkemece reddedildi.


20 Eylül günü Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada eski Zonguldak Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak hakim karşısına çıkmıştı. "Silahlı terör örgütüne üye olma", "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs", "Türkiye Cumhuriyeti'ni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlamalarıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Sazak, tüm delillerin toplanmış olması ve suç vasfının değişme ihtimali göz önünde bulundurularak adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti.


Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı ise karara itirazda bulundu. 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulan itiraz dilekçesinde, Metin Seyfi Sazak'ın deliller ve soruşturmanın mahiyeti bakımından tutuklu yargılanması istendi. Yapılan itiraz 1. Ağır Ceza Mahkemesince değerlendirilerek reddedildi. İtiraza ilişkin verilen kararda ise "2. Ağır Ceza Mahkemesi'nin sanık Metin Seyfi Sazak hakkında diğer adli kontrol tedbirlerinin uygulanarak tahliyesine ilişkin kararında usul ve yasaya aykırılık bulunmadığından bu karara karşı yapılan itirazın reddine karar verildi" ifadelerine yer verildi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.