Şehitler Camii’nin Temeli Dualarla Atıldı

Korkuteli’ne bağlı Karşıyaka mahallesine Karşıyaka Cami Yapma ve Yaşatma Derneği tarafından yapımına başlanılan Şehitler Camiinin resmi temeli dualarla atıldı.

Şehitler Camii’nin Temeli Dualarla Atıldı

04 Ekim 2017 14:36


Dernek başkanı Süleyman Patma, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, şehitler camisinin 2 katlı, 825 metrekarelik inşaat alınına sahip ve 2 minareli olduğunu belirterek yaklaşık 4 bin kişi kapasitesi bulunduğunu söyledi. Alt katında Kız ve erkek kuran kursu, şehitler için oda ve çay ocağından oluşacak.


Törende konuşan Korkuteli İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, “ Eğer camilerimizin içini doldurmazsak, evimizin yanında bir cami olup da vakit namazlarında camiye iştirak etmez ve cemaat oluşturmazsak, ezan okunduğunda bize karşı Allah’ın bir daveti olduğunu bilmezsek istediğimiz kadar temel atalım içini doldurmadıktan sonra kuru beton yığınından hiçbir farkı kalmaz. Önemli bir hizmetin inşası için bir araya geldik. Müslüman olarak görevimiz yapımına uğraştığımız camilerin içini doldurmamız gerekir. Bu güzel hizmet inşallah önce mahallemize daha sonra ilçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.


Konuşmaların ardından Müftü Selim Yazıcı’nın yaptığı dua ve kesile kurban ile caminin temeli atıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ANTALYA HAVA DURUMU
28
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  29°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  29°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  29°C
Reklamı Geç