İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Vücutta oluşan yağlanmalara dikkat

Op.

Dr. Esra Çelik, Liposuction ameliyatı ile vücutta oluşan yağların sorun olmaktan çıkacağını söyledi.


Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Esra Çelik, “Bölgesel yağ depolanması olan kişilerde kontur sağlamak amacıyla yapılan bir ameliyattır. Amacı kişiyi zayıflatmak değildir. Ancak bazı durumlarda hastayı motive etmek veya bir adım sonra planlanan ameliyata hazırlamak için kullanılabilir. (Karın germe vs)” dedi.


Liposuctionun yağ alınacak bölgelerin yakınından yapılan 4-5 mm'lik kesiler yardımıyla, vakumlu ince borucuklarla vücut içerisindeki yağın dışarı alınması işlemi olduğunu ifade eden Dr. Çelik, “Tarafımdan tümesan veya ultrasonik teknik (vaser) kullanılmakta olup, hastanın muayenesinden sonra hangi tekniğe uygun olduğuna karar verilir. Ameliyattan sonra 4-6 hafta korse kullanılır. Ameliyat sonrası ağrı, ağrı kesicilerle kolaylıkla kontrol edilir. Alınan yağın miktarına bağlı olarak hasta 3-7 gün içinde işine dönebilir” diye konuştu.


Yüz, gıdık, kollar, karın, bel, basen, bacak, uyluk memeler gibi birçok bölgeye uygulanabildiğini kaydeden Dr. Çelik, “Eğer hastanın ihtiyacı varsa alınan yağ dokusunun bir kısmı, çökme olan bölgelere enjekte edilerek konturun daha iyi olması sağlanabilir. En iyi sonuç cildin esnekliğini kaybetmediği durumlarda elde edilir. Estetik ameliyatlar içerisinde hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu ameliyatlardan birisidir” şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.