Vücutta oluşan yağlanmalara dikkat

Op.

Vücutta oluşan yağlanmalara dikkat

08 Aralık 2017 10:40

Dr. Esra Çelik, Liposuction ameliyatı ile vücutta oluşan yağların sorun olmaktan çıkacağını söyledi.


Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Esra Çelik, “Bölgesel yağ depolanması olan kişilerde kontur sağlamak amacıyla yapılan bir ameliyattır. Amacı kişiyi zayıflatmak değildir. Ancak bazı durumlarda hastayı motive etmek veya bir adım sonra planlanan ameliyata hazırlamak için kullanılabilir. (Karın germe vs)” dedi.


Liposuctionun yağ alınacak bölgelerin yakınından yapılan 4-5 mm’lik kesiler yardımıyla, vakumlu ince borucuklarla vücut içerisindeki yağın dışarı alınması işlemi olduğunu ifade eden Dr. Çelik, “Tarafımdan tümesan veya ultrasonik teknik (vaser) kullanılmakta olup, hastanın muayenesinden sonra hangi tekniğe uygun olduğuna karar verilir. Ameliyattan sonra 4-6 hafta korse kullanılır. Ameliyat sonrası ağrı, ağrı kesicilerle kolaylıkla kontrol edilir. Alınan yağın miktarına bağlı olarak hasta 3-7 gün içinde işine dönebilir” diye konuştu.


Yüz, gıdık, kollar, karın, bel, basen, bacak, uyluk memeler gibi birçok bölgeye uygulanabildiğini kaydeden Dr. Çelik, “Eğer hastanın ihtiyacı varsa alınan yağ dokusunun bir kısmı, çökme olan bölgelere enjekte edilerek konturun daha iyi olması sağlanabilir. En iyi sonuç cildin esnekliğini kaybetmediği durumlarda elde edilir. Estetik ameliyatlar içerisinde hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu ameliyatlardan birisidir” şeklinde konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ERZURUM HAVA DURUMU
26
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Salı
  Çok Bulutlu
  27°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  27°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  29°C
Reklamı Geç