İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Anadolu'dan Mehmetçiğe Şiir ve Türküler konserine yoğun ilgi

Eskişehir Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından gerçekleştirilen, Anadolu’dan Mehmetçiğe Şiir ve Türküler konseri davetlilerden yoğun ilgi gördü.

Eskişehir Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından gerçekleştirilen, Anadolu'dan Mehmetçiğe Şiir ve Türküler konseri davetlilerden yoğun ilgi gördü.


Eskişehir Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen konserin açılış konuşmasını gerçekleştiren Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Doğanses, "'Türk Ordusu, yüce Türk milletini, Türk vatanını; hür ve bağımsız kılabilmek için canını feda etmekten çekinmemesiyle görünür olmuştur. Türk milleti de Türk askerine sevgi duygusuyla Mehmetçik adını vermiştir. İman dolu göğsünü düşmana karşı siper eden, kimi zaman Yunus, kimi zaman Yavuz olan kahramandır. Bu konserimizde şiir ve türküleri Mehmetçikler için tertipledik" şeklinde konuştu.


Mehmetçik temalı şiirlerin okunduğu programda türküler seslendirildi, sonunda ise İstiklal Marşı'nın tamamı okundu.


Öte yandan konser etkinliğine Eskişehir Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Önder Ceylan ve davetliler katıldı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.