Eskişehir’de ATV safari turizmi için gaza basıldı

Eskişehir’de ATV safari turizmi için gaza basıldı

19 Ekim 2016 10:51

Eskişehir Sarıcakaya Belediyesi tarafından hazırlanan ve Bursa Eskişehir Bilecik Kütahya Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından onaylanan ‘ATV Motor Safari ve Paintball Merkezi Projesi’nin açılış töreni gerçekleştirildi.
Açılışa; Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler, Sarıcakaya Kaymakamı Mübarek Agitoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tomar ve BEBKA yetkilileri katıldı. Açılış konuşmasını yapan Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler, BEBKA tarafından kabul edilen 125 bin lira bütçeli proje kapsamında Sarıcakaya ilçesinin tarımdan sonra turizme de ev sahipliği yapacağın mesajını verdi. Projenin önemine değinerek sözlerine devam eden Güler, "BEBKA ile birlikte yürütülen çalışma sonrasında ilçeye kazandırılan safari paintball ve ATV merkezi için 125 bin lira hibe aldık. Bu hibe ile 10 adet ATV, 20 kişilik paintball seti alarak ilçe turizmini canlandırmak adına önemli bir adım atmış olduk. Bugün geldiğimiz noktada ATV Motor Safari ve Paintball Merkezi’nin açılışı gerçekleştiriyoruz. Sarıcakaya’yı sadece doğası ve iklimi ile değil ekstrem sporlarının merkezi yapmak için de yaptığımız projelerle tanıtmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte de en kısa zamanda bu çalışmalarımızla vatandaşlarımızı buluşturarak ilçemizi turizm alanında da turist çeken bir konuma getirmek istiyoruz. Bugünden itibaren de etkinlikleri yerli ve yabancı turistlere açmış olacağız" dedi.
Sarıcakaya marka olacak
Güler, Eskişehir’in Antalya’sı olarak bilinen ve kış aylarında fazla kar görülmeyen ılıman bir havaya sahip Sarıcakaya’nın, bu hazırlana proje ile marka olma yönünde emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğini dile getirdi.
Sarıcakaya Kaymakamı Mübarek Agitoğlu ise, BEBKA ile ilçe turizmi ve tarımı geliştirebilmek amacıyla ortak yeni projelerin devam etmesi gerektiğine işaret etti.
Konuşmaların ardından yaklaşık 20 kilometrelik ATV parkuru alanında yarışma düzenlendi. Yarışmada dereceye giren Arif Göçmez’e birincilik
madalyası Kaymakam Agitoğlu, tarafından verildi.YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ESKİŞEHİR HAVA DURUMU
2
°
C
Sisli
 • Perşembe
  Sisli
  2°C
 • Cuma
  Sisli
  8°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  8°C
 • Pazar
  Sisli
  10°C
Paykasa
Paykasa satın alma ve paykasa bozdurma işlemleri için en uygun paykasa fiyatlar
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Elektronik Sigara Modelleri
İndirimli Elektronik Sigara
www.elektroniksigara.ist

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
Gatete Tirajları
Günlük ve gerçek
Gazete Tirajlarına
ulaşmanın yolu!
www.gazetetirajlari.com
Reklamı Geç