İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Şempanze Can ve aslan yavrusu Cesur öğrencileri ağırladı

Gaziantep’te Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlik kapsamında, Gaziantep Hayvanat Bahçesinde bulunan aslan yavrusu Cesur ile şempanze can, 600 ilkokul öğrencisini ağırladı.

Gaziantep'te Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlik kapsamında, Gaziantep Hayvanat Bahçesinde bulunan aslan yavrusu Cesur ile şempanze can, 600 ilkokul öğrencisini ağırladı.


4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, 600 ilkokul öğrencisini ağırladı. Hayvanat bahçesini gezen öğrenciler, yavru kedi, köpek, tavşan, kuzu ve keçileri kucağına alarak yakından tanıma ve sevme fırsatı buldu.


Hayvanlarla birebir ilgilenen çocuklar, hayvanat bahçesinin maskotu olan şempanze Can ile Şırnak'ın Cizre ilçesinde yol kontrolünde bir araçta bulunan aslan yavrusu Cesur'a yoğun ilgi gösterdi. Etkinliğe katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de hayvanlara yakın ilgi gösterdi. Başkan Şahin, şempanze Can'a kaşıkla puding yedirerek, öğrencilere doğayı korumaları ve hayvanlara sevgi göstermeleri gerektiğini söyledi. Öğrencilere nasihatlerde bulunan Başkan Şahin, daha güzel ortamlarda daha sağlıklı yaşam için doğadaki tüm canlıların insanlara yardımcı olduğunu dile getirdi.


Şahin çocuklara hitaben yaptığı konuşmasında, "Sizin hayvanları ve doğayı sevmeniz çok önemli. Çocuğun çocuğu, insanların insanları sevmesi çok mühim. Çünkü ileride dünyada daha az savaş olsun, kan, gözyaşı ve çocuklar ölmesin istiyorsak, sevgi, barış, rahmet ve güzellik hayata egemen olsun istiyorsak her şey sizin yaşınızda başlıyor. Her şey doğayı, evreni, insanları sevmekle başlıyor. O yüzden sevelim ve sevilelim, hep birlikte sevgi tohumlarını ekelim“ diye konuştu.


Öğrenciler hayvanat bahçesi içerisinde bulunan Köpek barınağını da gezdi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.