İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

EasyJet'e yeni CEO

EasyJet'e yeni CEO
EasyJet'e yeni CEO

EasyJet'in yeni CEO'su 2006 yılından beri Guardian Medya grubunun CEO'su olarak görev yapmakta olan Carolyn McCall oldu.

EasyJet Yönetim Kurulu Başkanı Sir Michael Rake yaptığı açıklamada, Carolyn McCall'ı easyJet ailesinde görmekten yönetim kurulunun tüm üyelerinin mutluluk duyduğunu dile getirdi. Rake, pek çok güçlü aday arasından seçilen McCall'un tercih edilmesinde, stratejik ve operasyonel kapasitesinin yanı sıra easyJet'e yönelik tutkusunun da belirleyici olduğunu ifade etti. Rake, McCall'un katılımıyla birlikte easyJet'te yeni bir döneme girildiğini belirtti.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Carolyn McCall ise "son 15 senede pek çok başarıya imza atmış, Avrupa'da pek çok rotada lider olan easyJet'in" CEO'su olmaktan gurur duyduğunu dile getirirken, "easyJet'in güçlü yanları olan, müşterilerine en merkezi havaalanlarına uygun fiyatlara seyahat etme imkanı, Avrupa'nın en popüler havaalanlarında lider pozisyon ve düşük tarifeler sağlamaya dayalı operasyon modelini bir adım ileriye taşımak" konusunda iddialı olduğunu vurguladı. McCall, "Bir müşterisi olarak, kendini müşteri memnuniyetini sağlamaya adamış sıra dışı pek çok çalışanı olan easyJet ve tüm ekiple çalışmak için şimdiden heyecanlanıyorum" diye kaydetti.


Carolyn McCall'ın easyJet'teki görevine başlayacağı tarih henüz kesinleşmiş olmamakla birlikte, 2010 yazında gerçekleşmesi bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.