İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

ÖSYM DGS sınav yerleri açıklandı mı | 2018 DGS giriş belgesi alma | Dikey Geçiş Sınavı belgesi sorgulama

ÖSYM DGS sınav yerleri açıklandı mı | 2018 DGS giriş belgesi alma | Dikey Geçiş Sınavı belgesi sorgulama
ÖSYM DGS sınav yerleri açıklandı mı | 2018 DGS giriş belgesi alma | Dikey Geçiş Sınavı belgesi sorgulama

2018 DGS sınav yerleri ve giriş belgesi açıklandı mı? Dikey Geçiş Sınavı öncesi adaylar sınav belgesi sorgulama yapıyor. DGS sınavına girecek adaylar sınav giriş belgesini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden ulaşabilecek. İşte ÖSYM DGS giriş belgesi alma ekranı...

ÖSYM'den DGS sınav giriş belgesi hakkında son dakika açıklaması geldi. 21 Temmuz'da yapılacak Dikey Geçiş Sınavı'nın giriş belgeleri erişime açıldı. DGS sınav yerleri açıklandı mı? sorusu böylece yanıt buldu. İşte DGS sınavı hakkında tüm detaylar...

2018 DGS SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMA EKRANI

DGS NE ZAMAN YAPILACAK?

Dikey Geçiş Sınavı(DGS) 21 Temmuz Cumartesi günü saat 10.15'te gerçekleştirilecek. Adaylar, giriş belgelerinde belirtilen yerlerde sınava girecekler.

DGS
 
DGS SINAV GİRİŞ BELGELERİ  AÇIKLANDI

Sondakika! DGS giriş belgeleri açıklandı. 21 Temmuz 2018 tarihinde uygulanacak olan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavına (2018-DGS) başvuran  adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden saat 14.00'den itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

DGS SINAV YERİ NASIL ÖĞRENİLİR? (QR KOD AÇIKLAMASI)

Sınav merkezinin sayfasında sınav yeri nasıl öğrenilir sorusuna şu açıklama yapıldı: Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile önceden gidip görmesi sınav günü adaya kolaylık sağlayacaktır. Bu nedenle adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile sınav gününden önce gidip görmesi önerilmektedir. 3 Sınava Giriş Belgeleri üzerinde adayların sınava gecikmelerini önlemek amacıyla sınav binalarının konum bilgilerinin yer aldığı Quick Response Code (QR kod) yer alacaktır. Adaylar, Sınava Giriş Belgeleri üzerine yerleştirilen QR kod sayesinde sınava girecekleri binanın konumunu kolaylıkla öğrenebileceklerdir. Bu sistemi kullanabilmek için QR kod okuyucu programlarından herhangi birinin yüklü olduğu cep telefonunun kamerasından, Sınava Giriş Belgesi çıktısı üzerindeki kod parçacığını okutmak ve okuyucu yazılımın ilgili linki açmasına izin vermek yeterlidir. Bu özelliği kullanarak adaylar, sınav binalarına ulaşım yollarını ve sürelerini kolaylıkla görebilecektir.

DGS SINAVDA KAÇ SORU SORULACAK?

Sınavda adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacak.

Testte 120 soru yer alacak.

Sınavda uygulanacak test, lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme (muhakeme) becerilerinin ölçülmesini amaçlamaktadır. Bu amaçla ilgili olarak hazırlanacak sorular, ön lisans programlarında kazanılan bilgi ve becerileri ölçmeye yönelik olmayacak.

Test soruları, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacak.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.