İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Şalvarlı teyzeler karın tadını böyle çıkardı

Şalvarlı teyzeler karın tadını böyle çıkardı
Şalvarlı teyzeler karın tadını böyle çıkardı

Tokat’ın Başçiftlik ilçesinde yapılan kar şenlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Şenliklerde çocuklarla birlikte kayan şalvarlı teyzeler karın tadını çıkardı.

Tokat'ın Başçiftlik ilçesinde ikincisi düzenlenen kar şenliklerinde kayak tesisinin açılışı törenle yapıldı 1600 rakımlı Saman Dağı'nın eteklerinde yapılan kar şenliklerine Tokat Valisi Cevdet Can, AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Başçiftlik Kaymakamı Mehmet Özcan, Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tuncel ile çok sayıda vatandaş katıldı. Protokol konuşmaları sonrasında kayak tesislerinin açılışı kurdele kesilerek dualarla yapıldı. Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tuncel, kış mevsiminde bölge halkına dezavantaj olan beyaz kar örtüsünü avantaja çevirerek bölgeyi tanıtmak istediklerini kaydetti. Başkan Tuncel, önümüzdeki yıl 75 yatak kapasiteli tesis yapmayı planladıklarını ifade ederek, “Şuan ki pist uzunluğumuz 380 metre ve eğitim amaçlı bir pist. Pistimizde kayakçıların zirveye çıkması için babylift bulunmakta. Tesisimizde kayak malzemesi kiralamak mümkün. Kar olduğu sürece tesisimiz kayak severleri ağırlayacak” dedi. 

PROTOKOL 9 KİŞİLİK KAYAKLA KAYDI
Yapılan konuşmaların ardından Tokat Valisi Cevdet Can başta olmak üzere açılışa katılan protokol üyeleri 9 kişilik yapılan özel kızağa bindi. Tokat protokolü kızakla kayarken korumalar da kızağın yanı sıra koştu. Kızağı yönlendirmek oldukça güç olurken, kayak heyecanı yaşandı. AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, ipli kayakla ilk başta zorlansa da sorunsuz bir şekilde kaymayı başardı. Vali Can, ayrıca tek kişilik kızağa da binerek ayrı bir heyecan yaşadı. 

İPLİ BOARD
Yapılan konuşmaların ardından şenliklere gelenler kayak keyfi yaşadı. Kimi vatandaşlar profesyonel kayak malzemelerini kullanarak kayak yaparken, kimileri de ipli kayakla kayak yaptı. Gürgen ağacından yaptıkları kayak takımının ayaklarına kara lastik yerleştiren ve kayak sopası yerine de kayakların ucuna takılan ipleri kullanan vatandaşlar, 'ipli board' adını verdikleri kayak malzemeleri ile kaydı. 7'den 70'e kayak severlerin ilgi gösterdiği şenliklerde tepsi, şambrel, naylon gibi malzemeler kullanarak kayak yapanlar da oldu. Renkli görüntülerin yaşandığı şenliklerde zaman zaman küçük kazalar yaşandı. 

Şenliklere katılan vatandaşlara sucuk ekmek ikram edildi. 

NURHAN İÇMEZ
TOKAT 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.