Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

Yenimahalle Belediyesi Hentbol Takımı Avrupa’ya hazır

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Türkiye’nin bugün her şeyden çok birbirini anlamaya, birbirimizle güzel şekilde tartışmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Kültürün ve sporun buna çok büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum” dedi.

Yenimahalle Belediyesi Hentbol Takımı Avrupaya hazır

13 Kasım 2015 14:40

Yenimahalle Belediyesi Hentbol Takımı Avrupa karşılaşması öncesinde basın ile bir araya geldi. Toplantıya, Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, takım antrenörü Serdar Eler, takım kaptanı Yeliz Özel, oyuncular ve diğer yetkililer katıldı.

Yaşar, Yenimahalle Belediyesi Bayan Hentbol Takımı’nın pazar günü Belarus ekibi BNTU-BelAZ Minsk takımıyla Ankara’da karşılaşacağını söyleyerek, ”Takımımız, Cumhuriyetin başkenti Ankara’ya bu sene hem Türkiye Kupası’nı hem de Türkiye Ligi’nde tek başarıyı getirdi. Biz Yenimahalle Belediyesi olarak, göreve geldiğimiz günden beri sporda, sosyal alanda vatandaşlarımıza hizmet yapmak için altyapılarını hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Fethi Yaşar, kültürde, sporda ve sosyal alanlarda insanları birbirleriyle kaynaştırmanın önemine dikkat çekerek, "Türkiye’nin bugün her şeyden çok birbirini anlamaya, birbirimizle güzel şekilde tartışmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Kültürün ve sporun buna çok büyük bir etkisi var” diye konuştu.

"SPOR ALANINDA ÖNEMLİ ADIMLAR ATTIK"
Spor alanında çok önemli adımlar attıklarını da belirten Yaşar, “Hasan Doğan Stadı’nı tamamladık. Bugün Türk sporuna hizmet veren modern bir stat haline getirdik. Batıkent Stadı’nı bu sene ihale ettik. Bir, bir buçuk ay sonra hep birlikte açacağız. Ayrıca bölgemizde bulunan, o bölgede bulunan kulüplere idari odası, toplantı odası, sekreteryası, soyunma odaları en modern şekilde yapıldı. Sporcularımızın hizmetine açacağız” şeklinde konuştu.

100'ün üzerinde parkta koşu yolu ve spor aletlerinin olduğunu kaydeden Yaşar, spora büyük önem verdiklerini ifade etti.

Takım antrenörü Serdar Eler, Ankara’da alacakları skorun kendilerini turu geçmek için avantaj sağlayacağını belirterek, “Bir problemimiz yok. Bir tane ufak tefek sakatlığı süren bir arkadaşımız var. Bunun dışında önemli sakatlık yok. Bu müsabakaya hazır olduğumuzu düşünüyoruz” diye konuştu.

Takım kaptanı Yeliz Özel, üzerilerine düşeni yapacaklarını belirterek, “İnşallah maçı kazanacağız. Ankara’ya turu atlayarak dönmek istiyoruz” şeklinde konuştu.  

AHMET UMUR ÖZTÜRK
ANKARA

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 33°C

 • Ankara

  Ankara 30°C

 • İzmir

  İzmir 34°C

 • Bursa

  Bursa 34°C

 • Trabzon

  Trabzon 27°C

TÜMÜ
Reklamı Geç