Menderes’ten 5 bin kadın Çanakkale’de şehitlikleri gezdi

İzmir’de Menderes Belediyesi, tarafından ilçede yaşayan kadınlara yönelik düzenlenen Çanakkale gezileri son buldu.

Menderes’ten 5 bin kadın Çanakkale’de şehitlikleri gezdi

08 Kasım 2017 10:49

Etkinlik kapsamında 5 bin kadın Çanakkale’yi ziyaret etti.


Menderes Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Çanakkale ziyaretleri sona erdi. Kadınlara yönelik düzenlenen geziye Menderes’in 46 mahallesinden 5 bin kadın katıldı. Hafta sonları gerçekleşen ziyarette kadınlar, Çanakkale Zaferinin yaşandığı topraklara rehberler eşliğinde ziyaret gerçekleştirdi.


Etkinlik kapsamında, Çanakkale Destanının yaşandığı topraklarda kadınlar gün boyu Kilit Bahir Kalesi, Mecidiye Tabyaları, Seyid Onbaşı, Sahra Hastaneleri Şehitlikleri, Anıt, Yahya Çavuş, Conk Bayırı, Kanlı Sırt Tepesi, Simülasyon Gösterimi, 57. Alay ve diğer şehitlikleri ziyaret etti.


Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, 46 mahallenin tamamında gezilerin tamamlandığını ifade ederek, "Kadınlarımızın, Çanakkale’de şanlı bir tarihin nasıl yazıldığını, ecdadımızın bu ülkeyi nasıl savaşarak kazandığını yakından görmeleri için gezilerimizi düzenledik. 46 mahallemizin tamamında gezilerimiz tamamlandı. Kadınlarımızın gezilerimize gösterdiği yoğun ilgi bizleri de memnun etti. Bu ülkenin nasıl kurulduğunu ve korunduğunu anlamaya yönelik düzenlenen gezilerimize katılan tüm hanım kardeşlerime teşekkür ederim" dedi.Sırada öğrenciler var


Yeni yılla birlikte öğrenciler için gezi düzenleyeceklerini açıklayan Başkan Soylu, "İlçemiz genelindeki lise öğrencilerimiz içinde gezilerimizi planlıyoruz. Genç kardeşlerimizin de vatan toprağına nasıl sahip çıkıldığını yerinde görmesi ve hissetmesini istiyoruz. Bu ülkenin nasıl zor şartlar altında bugünlere geldiğini bilmeleri önemli. İnşallah öğrenci kardeşlerimiz de Çanakkale ruhunu yerine yaşayacaklar" diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

İZMİR HAVA DURUMU
14
°
C
Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  Sağnak Yağışlı
  14°C
 • Pazartesi
  Sağnak Yağışlı
  13°C
 • Salı
  Sağnak Yağışlı
  13°C
 • Çarşamba
  Sağnak Yağışlı
  11°C
Reklamı Geç