Kızılay, Karaman’da en fazla kan bağışında bulunanları madalyayla ödüllendirdi

Karaman’da, Kızılay tarafından düzenlenen kampanyalara katılarak en fazla kan bağışında bulunan bağışçılara madalyaları törenle verildi.

Kızılay, Karaman’da en fazla kan bağışında bulunanları madalyayla ödüllendirdi

07 Eylül 2017 17:35


Konya Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Kaya Levent, Yunus Emre Konferans Salonu’nda düzenlenen törende, Türk Kızılay’ının sadece afetlerde değil, toplumsal dayanışmayı geliştirmek, sosyal refahın gelişimine katkıda bulunmak için önemli görevler üstlendiğini söyledi. Dr. Levent, Türk Kızılay’ının toplumsal dayanışmayı kendine misyon edindiğini ifade ederek, şunları söyledi:


“Türk Kızılay’ı bugün sadece ülkemizin değil dünyanın en güçlü insani yardım kuruluşlarından biri haline gelmiş ve adından övgüyle bahsedilen bir kurum olmuştur. Tüm bunların yanı sıra ülkemizin kan ihtiyacını karşılayabilmek maksadıyla 17 bölge kan merkezimiz, 65 kan bağış merkezimiz ve 150’yi aşkın mobil kan bağış araçlarımızla güvenli kan temini projesini yürütmekteyiz.”


Türk Kızılay’ı Karaman Şube Başkanı Ali Ünlüer ise Türk Kızılay’ının 149 yıldır halka hizmet verdiğini belirterek, “Türkiye’de 750’nin üzerinde şubesi bulunan Kızılay’ın dünya hayır kurumları arasında ilk dördüncü sırayı almayı hak kazanmıştır. Karaman halkı her yönde olduğu gibi kan bağışında da öncülük etmiştir” diye konuştu.


Daha sonra kan bağışında bulunan bağışçılara madalya ve belgeleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Törene, Karaman Valisi Fahri Meral, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KARAMAN HAVA DURUMU
30
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  30°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  31°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  31°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  34°C
Reklamı Geç