İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Teknopark ve ORAN girişimci öğrencilerin projelerini destekleyecek

Erciyes Teknopark AŞ ile Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN arasında) imzalanan ‘Benim İşim Girişim’ yarışması ile protokolü kapsamında, girişimci öğrencilerin seçilen projeleri desteklenecek.

Erciyes Teknopark AŞ ile Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN arasında) imzalanan ‘Benim İşim Girişim' yarışması ile protokolü kapsamında, girişimci öğrencilerin seçilen projeleri desteklenecek.


Erciyes Teknopark AŞ ile ORAN, bölgede teknoloji tabanlı girişimciliğin yaygınlaştırılması ve teşvik edilmesi için 'Benim İşim Girişim' yarışmasının düzenlenmesi konusunda işbirliği protokolü imzalandı. Erciyes Teknopark yönetim ofisinde gerçekleşen imza töreninde ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, Erciyes Teknopark AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Doğan ve Erciyes Teknopark AŞ Yönetim Kurulu üyeleri yer aldı.


İmzalanan işbirliği protokolüne dair açıklamada bulunan Erciyes Teknopark AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Doğan, “Erciyes Teknopark olarak bölgemizin kalkınması ve gelişmesi için uzun yıllardır çalışmalar yürütmekteyiz. Biliyoruz ki, günümüz dünyasında ülkemizin gelişmesi teknolojiyi üretmekle, bu da teknoloji tabanlı girişimcilikle olacaktır. Erciyes Teknopark olarak özellikle bölgemizde var olan geleneksel girişimcilik kültürünün farkında olarak, bu kültürün teknoloji tabanlı girişimciliğe dönüşümü için çaba göstermekteyiz. ORAN ile hayata geçirdiğimiz ‘Benim İşim Girişim' adlı fikir yarışması çok yakın zamanda hayata geçecektir. Girişimciler, benimisimgirisim.com adlı internet sitesi üzerinden iş fikirlerini online olarak gönderebilecekler. Başarılı iş fikirlerinin ücretsiz çalışma alanı ve prototip desteği ile ödüllendirileceği bu yarışmanın tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.


ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ise, “Bu yarışma ile bölgemizin teknoloji tabanlı girişimcilik alanındaki gelişimine katkı sunmayı amaç ediniyoruz. Yarışma kapsamında girişimcilere nitelikli eğitimler, rehberlik desteği, ücretsiz çalışma alanları, prototip oluşturma ve pazarlama desteği verilecektir” dedi.


Yarışma kapsamında ön elemeyi geçen herkese bir dizi eğitim verileceğini de dile getiren ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, “Aralarında başarılı olan 10 ekibe ilk ürünlerini üretebilmeleri için en fazla 5 bin TL destek verilecek. Aynı zamanda Sera Kuluçka Merkezindeki hizmetlerden ücretsiz yararlanmaları sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.


'Benim İşim Girişim' yarışmasına başvurular, 23 ekim tarihinden itibaren, benimisimgirisim.com internet adresinden yapılabilecek.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.