İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Urfalı sanatçılardan isot festivaline davet

Ünlü Türkücü İbrahim Tatlıses, Ferhat Göçer, Zekeriya Ünlü ve tv program yapımcısı Şoray Uzun, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenecek olan URFES İsot Festivalinin tanıtımını yaptı.


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan URFES İsot Festivali için geri sayım başladı. Bu yıl kentte ilki düzenlenecek olan festival için ünlü sanatçılardan destek geldi. Urfa İsotu'nun Türkiye ve dünyaya tanıtılması ve bu damak zevkinin herkesin tatması için düzenlenecek olan URFES İsot Festivali kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ünlü Türkücü İbrahim Tatlıses'i yaşadığı İzmir'de ziyaret etti. Bir lokantada ünlü Türkücü Tatlıses'le bir araya gelen Başkan Çiftçi, Tatlıses'e bir sepet Urfa İsotu hediye etti. kendisine verilen hediye nedeniyle duygusal anlar yaşayan Tatlıses, Başkan Çiftçi'ye teşekkür etti.


Şanlıurfa için çok anlamlı bir festival


Katıldığı tv programları ve konserlerde Urfa isotu ve Urfa isotu ile yapılan çiğköfteden sık sık bahseden ve sesinin güzelliğinin acı isottan geldiğini her fırsatta dile getiren Tatlıses, kendisine hediye edilen isotun tadına baktı. İsot festivalinin Şanlıurfa için çok anlamlı olduğunu belirten Tatlıses, "Gelecek yıl İnşallah festivale katılacağım. Şanlıurfalıları çok seviyorum. Başkanımızı da çok seviyorum. Başkanı Şanlıurfa için çalıştığı için seviyorum. İsot yedim ağzım yandı. Zaten reklamlarımız da en tatlı acı olarak geçiyor . Festivalin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.


"Tatlıses Urfa için bir değer"


Ünlü Türkücü İbrahim Tatlıses'in Şanlıurfa için bir değer olduğunu ifade eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "İbrahim Tatlıses bizim için bir değerdir. İzmir'de kendisine misafir olduk. İsot festivali onsuz olmaz, onun için geldik ve Tatlıses'i ziyaret ettik" diye konuştu.


Festival dünyada bir ilk olacak


Program yapımcısı sunucu Şoray Uzun'un sunuculuğunu yaptığı gecede Uzun, "Şanlıurfa'da acılı festival isot festivali yapılıyor. Birbirinden kıymetli sanatçılarımız bu gecede konser verecek ve bu etkinlik iki gün devam edecek. Bu festival dünyada bir ilk olacak. Dünya acılı lezzet festivali İsot festivali 7-8 Ekim tarihleri arasında Şanlıurfa'da gerçekleşecek. Buradaki herkes Başkanımızın davetlisi olarak etkinliğe davetlidirler.


Tüm vatandaşlarımız etkinliğe davetlidir


Şanlıurfa isotunun dünyaya tanıtılması amacıyla bu yıl kentte ilk kez URFES İsot festivali düzenlediklerini ve bu festival kapsamında çeşitli etkinlikler ile konserler düzenleyeceklerini belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, herkesi festivale davet etti. Şanlıurfa sevdalılarının kentte düzenlenecek olan festivale beklediklerini belirten Başkan Çiftçi, "Tüm hemşehrilerimiz ve Şanlıurfa sevdalılarını 7-8 Ekim tarihleri arasında Şanlıurfa'da yapılacak olan URFES İsot Festivaline bekliyoruz" dedi.


Şanlıurfa Müzesi önünde 7 Ekim saat 20.00 da düzenlenecek etkinlikte Ferhat Göçer, Zekeriya Ünlü ve Sedat Anar sevenleri ile buluşacak. 8 Ekim'de ise yine aynı yer ve aynı saatte


Aşık Sefai, Münevver Özdemir ile Mahmut Tuncer, sahne alarak konser verecek.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.