İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

‘Dünyanın Dört Bir Yanından Kadın Portreleri' sergisi

Dünyanın dört bir yanından Ankara’ya gelerek ülkelerini temsil eden büyükelçilerin eşlerinin portrelerinden oluşan fotoğraf sergisi, İtalya’nın Ankara Büyükelçiliğinde ziyarete açıldı.

Dünyanın dört bir yanından Ankara'ya gelerek ülkelerini temsil eden büyükelçilerin eşlerinin portrelerinden oluşan fotoğraf sergisi, İtalya'nın Ankara Büyükelçiliğinde ziyarete açıldı.


İtalya'nın Ankara Büyükelçiliğinin girişimleriyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için tertiplenen ‘Dünyanın Dört Bir Yanından Kadın Portreleri' isimli fotoğraf sergisi görücüye açıldı. 5 kıtadan 33 ülkenin kadınlarının portrelerinin yer aldığı sergide, ülkeleri büyükelçilerin eşleri temsil etti. Fotoğraf sanatçısı Filiz Çarkoğlu'nun objektifinden çıkan siyah beyaz kadın portreleri büyük ilgi gördü.


Sergi hakkında açıklamalarda bulunan Çarkoğlu, sergide yer alan kadınların her birinin kendi ülkesini temsil eden büyükelçi eşleri olduğunu belirterek, “5 kıtadan ülkeler var. Hepsinin büyükelçilerinin eşlerini çektim. Beni çok heyecanlandırdı. Bütün kıtalardan kadınlar bu sergide aslında. Kendileriyle bu sergi sebebiyle ilk kez tanıştım. Şu anda buradalar, fotoğraflarına bakıyorlar. Siyah beyaz fotoğraflardan oluşuyor. Kadın dünyası güzel bir dünya, umarım bir gün kadın hakkı diye bir şeyi kutlamaya gerek kalmaz ve hepimiz güzel şartlarda barış içinde yaşarız. Toplam 36 fotoğraf var. 33 büyükelçi eşi ve 2 Türk büyükelçisinin eşi var. Bir Dünya Sağlık Örgütü'nden yönetici bir hanımefendi var. 19 günde bu çalışmayı tamamladım” ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.