İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Fenerli futbolcudan engelli gence yardım

Fenerbahçe’de forma giyen bir futbolcu, Batman’ın Sason ilçesinde 10 yaşından beri yürüyemeyen engelli gencin tedavi masraflarını üstlendi.

Fenerbahçe'de forma giyen bir futbolcu, Batman'ın Sason ilçesinde 10 yaşından beri yürüyemeyen engelli gencin tedavi masraflarını üstlendi. Adını gizli tutan futbolcu, engelli gence 30 bin TL yardımda bulundu.


Fenerbahçe'de forma giyen ve adının gizli tutan bir futbolcu, Batman'ın Sason ilçesinde ikamet eden ve geçirdiği rahatsızlık yüzünden 10 yaşından bu yana yürüyemeyen 19 yaşındaki Ercan Çiftçi'nin tedavi olması için tüm masrafları karşıladı. Çiftçi'nin ailesine ulaşan hayırsever futbolcu, tedavi masrafları için 30 bin TL yardımda bulundu. Mersin'de özel bir hastanede tedavi gören Çiftçi, “İsminin verilmesini istemeyen Fenerbahçe'nin başarılı bir futbolcusu telefonla bize ulaştı. Tedavim ve ihtiyacım olan para miktarını sordu. Ben de Mersin'de özel bir hastanede tedavi olmam gerektiğini söyledim. O da bana, 'Hemen hastaneye git ve tedavine başla. Tüm masraflarını ben karşılıyorum. İyileştiğin zaman da seni İstanbul'da maçımı izlemeye davet edeceğim' dedi. Öyle söyleyince kendimi rüyada sandım. Ailemle şimdi Mersin'de tedavi olmaya başladım. Yürüyerek Fenerbahçe'nin maçını izlemek ve bana yardım eden futbolcunun elini öpmek için sabırsızlanıyorum” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.