İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Scholastic Literacy Pro'ya 2018 GESS Eğitim Ödüllerinden ödül

Scholastic Literacy Pro'ya 2018 GESS Eğitim Ödüllerinden ödül
Scholastic Literacy Pro'ya 2018 GESS Eğitim Ödüllerinden ödül

Küreseş çocuk yayıncılığı, eğitim ve medya şirketi Scholastic Literacy Pro, okuma başarısını arttırmak amacıyla öğrencileri en çok ilgi duydukları, özgün başlıklarla eşleştirmesi ve eğitmenlere eğitimin farklılaştırılmasına yönelik veri sağlaması nedeniyle ödüle layık görüldü.

Küresel çocuk yayıncılığı, eğitim ve medya şirketi Scholastic'in uluslararası birimi tarafından geliştirilen yenilikçi dijital okuma ve değerlendirme programı Literacy Pro, 2018 GESS Eğitim Ödülleri tarafından yılın en iyi temel kaynak/ekipman tedarikçisi seçildi. 

Yapılan bilgilendirmede, GESS Eğitim Ödülleri kapsamında yüksek kalitedeki eğitim ürünleri, kaynaklar, hizmet, insanlar, en iyi eğitim kurumları ve eğitim mesleğinin en önemli üyeleri dikkate alınıyor. Yılın en iyi temel kaynak/ekipman tedarikçisi olarak Literacy Pro, 2-12 sınıflarındaki öğrencilerin okuma yeterlilik hedeflerine ulaşması, bu öğrencilerin başarılarını azami seviyeye çıkaran özgün kitaplara erişebilmesi ve okulda okuma kültürünün oluşturulması kapsamında eğitmenlere sağladığı güçlü rehberlikle bilindiği kaydedildi.

Scholastic Yurtdışı Satış ve Pazarlama Müdürü Anne Boynton-Trigg, konu ile ilgili değerlendirmesinde, "Scholastic Literacy Pro'nun 'Yılın En İyi Temel Kaynak/Ekipman Tedarikçisi' ödülüne layık görülmesi ve sınıf talimatı ve bağımsız okuma kapsamında öğrencilerin ve eğitmenlerin güvenebileceği bir program olarak kabul edilmesi bizleri onurlandırdı. Programın öğrencileri okumak istedikleri katılımcı, özgün metinlerle eşleştirebilme kabiliyeti, okuma kültürü oluşturarak her bir çocuğun yaşam boyu öğrenmesine ilişkin temellerin atılmasına olanak tanımaktadır" dedi.  

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.